جمعه, 10 آذر 1402
جمعه, 10 آذر 1402

به گزارش حکایت گیلان | لیست کوتاه نامزدهای ۱۰ بخش از جمله بهترین فیلم مستند، بهترین گریم، بهترین فیلم کوتاه داستانی و مستند، بهترین موسیقی متن، بهترین ترانه، صدا و جلوه های ویژه و بهترین فیلم بین‌الملل را اعلام کرد.

سینمادیلی: لیست کوتاه نامزدهای ۱۰ بخش از جمله بهترین فیلم مستند، بهترین گریم، بهترین فیلم کوتاه داستانی و مستند، بهترین موسیقی متن، بهترین ترانه، صدا و جلوه های ویژه و بهترین فیلم بین‌الملل را اعلام کرد. نامزدهای نهایی اسکار که روز سه شنبه ۲۴ ژانویه ۲۰۲۳ اعلام می کشوند از میان این لیست انتخاب می‌شوند.

  

در بخش بهترین فیلم بین‌الملل 15 فیلم به لیست نهایی راه یافته اند که «جنگ جهانی سوم» نماینده ایران به کارگردانی هومن سیدی در میان آنها دیده نمی شود. اما «عنکبوت مقدس» نماینده دانمارک  به فهرست اولیه نامزدهای اسکار راه یافته. داستان این فیلم در شهر مشهد روایت می‌شود و زهرا امیر ابراهیمی در آن بازی می‌کند فیلمی که به زبان فارسی در کشور اردن فیلمبرداری شده است.

 
حضور کشورهای مثل کامبوج و پاکستان که سینمای بین‌المللی قدرتمندی نداشتند هم نکته جالب در این شورت لیست است. به نظر می رسد با توجه به جوایز و مراسم‌های دیگر «تصمیم برای رفتن» محصول کره جنوبی شانس اصلی اسکار بین المللی امسال باشد، هرچند باید دید در نهایت کدامیک از این 15 فیلم به 5 فیلم نامزد اسکار بین المللی راه می یابند.

شورت لیست فیلم های بین المللی اسکار امسال به شرح زیر هستند:

 
«آرژانتین 1985» محصول آرژانتین

«کورساژ» محصول اتریش

 
«نزدیک» محصول بلژیک

«بازگشت به سئول» محصول کامبوج

 
«عنکبوت مقدس» محصول دانمارک

«همه چیز در جبهه غرب آرام است» محصول آلمان

 
«آخرین نمایش فیلم» محصول هند

«دختر ساکت» محصول ایرلند

 
«باردو یا وقایع نگاری دروغین مشتی حقیقت» محصول مکزیک

«جبه آبی» محصول مراکش

«سرزمین لذت» محصول پاکستان

«ای او» محصول لهستان

«تصمیم برای رفتن» محصول کره جنوبی

«توطئه قاهره» محصول سوئد

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان