پنجشنبه, 09 آذر 1402
پنجشنبه, 09 آذر 1402

اختصاصی حکایت گیلان | طاها عبداللهی: افراد مسلح ناشناس حوالی ساعت 10 صبح روز چهارشنبه 23 آذر به یک طلافروشی در خیابان سعدی تالش (هشتپر) تیراندازی کرده و سپس فرار کرده اند.
شاهدان میدانی به حکایت گیلان گفته اند پنج سرنشین یک دستگاه خودروی پژو با تفنگی که به نظر می رسید شکاری است به سوی ویترین این طلافروشی در نزدیکی خیابان سعدی آتش گشوده اند که شیشه ضد گلوله ویترین مانع عبور دو گلوله شده و فرو نریخته است. هیچ آسیب جانی به کارکنان و مردم رهگذر نرسیده اما افراد حاضر در صحنه یکباره شوکه شده و به شدت ترسیده اند. مهاجمان خودروسوار که تعدادی از آنها قمه به دست داشتند پس از تیراندازی با سرعت ازاین محل دور شده اند و هیچ تلاشی برای ورود به درون مغازه نکرده اند.
هنوز مسوولین محلی تالش درباره علت این تیراندازی بیانیه ای نداده اند. احتمال می رود که دزدان مسلح می‌خواستند شیشه ویترین را با تیراندازی بشکنند و طلاهای آن را بدزدند که ناکام مانده اند.


حدود هفت سال پیش چنین حمله ای به یکی از طلافروشی ها در ابتدای خیابان 17 شهریور همین شهر انجام شده بود که شیشه ضدگلوله تلاش دزدان را بر باد داده بود.


اما دزدی طلا در تالش به همین مورد ختم نمی شود و دزدان هفته گذشته در یک شب به پنج واحد آپارتمانی دستبرد زده اند. شیوه انجام دزدی نیز به این شکل بوده که دزدان درب ورودی را از جا کنده و درون خانه رفته اند و طلا و اشیای قیمتی زینتی از جمله طلا را با خود برده اند.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان