جمعه, 10 آذر 1402
جمعه, 10 آذر 1402
زاکانی در دانشگاه شریف:

اگر حواسمان نباشد، مملکت را آب می برد

۱۴۰۱/۰۹/۱۵ ۱۴:۵۰ چاپ

امروز برخی اصول از قانون اساسی بر روی زمین مانده است. اصل‌هایی مانند اصل هشتم درباره نهی از منکر بر روی زمین مانده است. یا اصل بیست و هفتم بر زمین مانده است.


به گزارش حکایت گیلان | شهردار تهران گفت: من سی و سه سال است در فضای دانشجویی هستم، زمانی که اعتراض داشتیم با رؤسای‌جمهور، رئیس مجمع تشخیص و دیگر مسئولان جلسه می‌گذاشتیم. شما از مسئولان پاسخ بخواهید.

 علیرضا زاکانی در نشست پرسش و پاسخ با دانشجویان دانشگاه شریف درباره این‌که مردم امروز از تبعیض ناراحت هستند و امروز هرکسی تبعیض را به مردم تحمیل می‌کند. چرا شورای عالی فرهنگی می‌گوید پنجاه درصد دانشجویان شریف جزو دهک دهم جامعه هستند؟ عدالت آموزشی کجاست، گفت: بله، فقر قابل تحمل است، روزی که به مشیریه رفتم پیرمردی به من گفت «من فقیرم ناراحت نیستم اما از تبعیض ناراحتم» تبعیض یکی از مفسده‌هایی است که به آن نقد دارم. در شهرداری هم سعی کردیم تبعیض شمال تا جنوب را برداریم.

شهردار تهران بیان کرد: این که شورای عالی فرهنگی چه موضعی را در خصوص عدالت آموزشی دارد در تخصص خودش است و ان‌شاالله خود وزیر بیاید پاسخ دهد.

وی درباره «جمهور معترض» و «گوش شنوا» عنوان کرد: در زمان انتخابات گفتم به دنبال این هستم که اعتراض را به رسمیت بشناسیم چراکه اگر اصل اعتراض را به رسمیت نشناسیم، از جای دیگری سر در می‌آورد. امروز برخی اصول از قانون اساسی بر روی زمین مانده است. اصل‌هایی مانند اصل هشتم درباره نهی از منکر بر روی زمین مانده است. یا اصل بیست و هفتم بر زمین مانده است.

شهردار تهران با طرح این پرسش که به چه طریق می‌شود اعتراض کرد، گفت: من سی و سه سال است در فضای دانشجویی هستم، زمانی که اعتراض داشتیم با رؤسای‌جمهور، رئیس مجمع تشخیص و دیگر مسئولان جلسه می‌گذاشتیم. شما از مسئولان پاسخ بخواهید.

زاکانی گفت: از من پرسیدند شما چه کاره هستید که شهردار شدید؟ من عضو هیات علمی دانشگاه تهران هستم. سیزده سال نماینده مردم تهران در مجلس بودم. من فعال سیاسی هستم. من پزشک هستم. گفتند برای شما قانون را تغییر دادند، خیر عین قانون اجرا شده است. شهرداری هفت اصل دارد که دو اصل آن به بهداشت و درمان ارتباط دارد. اما درباره شهرهای بزرگ قانون استثناء دارد در مورد تهران بخصوص‌تر است.

شهردار تهران عضو هیات دولت است. بله این را هم داشتیم که در دولتی فردی با فوق دیپلم وزیر شد و امروز جریانی معترض هستند. من و شما باید حواسمان باشد که اگر نباشد و خواب باشیم مملکت را آب می‌برد. چرا عده‌ای می‌خواهند من شهردار نباشم؟ چون سال گذشته نُه هزار میلیارد پول مردم تهران را بازگرداندم. شورای نگهبان من را نامزدی تشخیص داد که در سطح ملی باشم. من گفتم که ما نیاز به انقلاب سوم داریم. من به عنوان نماینده دانشجویی در شهرداری هستم. شهرداری دو سال و نیم در تنش مالی بود در سال نود و نُه قرض کرده بودند که حقوق دهند.

وی ادامه داد:‌ ما تمام پروژه‌های شهری را آغاز کردیم. چیزی که در دوره قبل خوابش را که می‌دیدند، سکته می‌کردند. ما چاقوکشی و چیزهای دیدیم که حتی من که بچه میدان شوش هستم چنین چیزی ندیدم!

منبع: ایلنا

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان