جمعه, 17 آذر 1402
جمعه, 17 آذر 1402
درباره  حکم دادگاه تجدیدنظر دیوان عدالت اداری؛

رفت و برگشت شهردار رشت به طنز تبدیل شده است | عکس تاسف آور دو عضو شورا 

۱۴۰۱/۰۹/۱۰ ۱۱:۱۵ چاپ

اختصاصی حکایت گیلان | با رای شعبه ۲۶ تجدید نظر دیوان عدالت اداری، دستور موقت شعبه ۴۵ این دیوان مبنی بر ابطال مصوبه استیضاح شهردار رشت باطل شده است. با این حال بنا به گفته فرماندار رشت از آن‌جاکه  روند این استیضاح در ۲ محکمه قضایی دیوان عدالت اداری و هیئت مرکزی حل اختلاف به صورت جداگانه بررسی شد، رای هیئت مرکزی حل اختلاف و رسیدگی به شکایات شوراها همچنان به قوت خود باقی است.

رفت و برگشت های شهردار رشت به یک لطیفه در شهر رشت تبدیل شده و شاید اگر علوی دوباره از مقام خود کنار رود، بعد از رای نهایی دوباره می تواند به شهرداری برگردد. از همین جهت اقدام فرماندار رشت جهت مدیریت این موضوع و عدم تبدیلش به یک موضوع بحرانی چاره کار بود که ظاهرا یک راه حل قانونی نیز پیدا کرد. 

گفتنی است این جابجایی تنها  رفتن علوی و انتخاب سرپرست جدید نیست. بلکه به همراه آن انتصابات شهردار  هم تغییر می‌کند. حتی در روزهایی که شهردار رشت مدت کوتاهی از شهرداری رفته بود، شیوه مکاتبات اداری نیز تغییر کرده بود و بسیاری از نامه نگاری ها دوباره از سر گرفته شد. کسانی که در تهران نشسته اند و هربار حکمی صادر می‌کنند، ظاهرا توجه ندارند که همین رفت و برگشت های موقت چه بلایی بر سر سیستم اداری شهر آورده و کارها را معطل کرده است. مگر بررسی درستی یا غلطی روند استیضاح شهردار چقدر طول می‌کشد که به جای بررسی سریع آن ابتدا این موضوع را مورد بررسی قرار می‌دهند که احکام قبلی باطل شود و یا خیر و برای آن هم تجدیدنظر صورت می‌گیرد. 

آرای دیوان عدالت اداری هرچه نداشته باشد مهم ترین کار برخی اعضای شورا تا اینجا بوده و پیروزی و شکست خود را در نتیجه آن می‌ببینند. تصویر علامت پیروزی دو عضو شورا بعد از نامه جدید در شبکه های اجتماعی پخش شده است. خوب است این دو عضو شورا بدانند این مسیری که ادامه دارد پیروزی شما هم باشد، شکستی برای مدیریت شهری و شهروندان رشت است. دو عضو شورایی که در میان این همه مشکلات و نارضایتی مردمی علامت پیروزی را نشان می‌دهند  و می گویند درست است مردم ما کاری برای شما نکردیم، ولی همین که دادگاه به نفع ما رای داده یعنی ما پیروز شدیم. نویسنده: بهرنگ تاج بخش
همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان