شنبه, 11 آذر 1402
شنبه, 11 آذر 1402

به گزارش حکایت گیلان | مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان با اشاره به درگیری حدود ۴۵ هکتار از اراضی جنگلی رودبار با حریق گفت: بالگرد برای اطفای آتش سوزی در منطقه حضور دارد.

 حامد اختری با اشاره به آتش سوزی روزهای گذشته در برخی از شهرستان‌های استان گیلان اظهار کرد: چهار شهرستان درگیر آتش سوزی بودند که با تلاش‌های صورت گرفته حریق در این مناطق مهار شده است.

وی به آتش سوزی جنگل در مناطق کوهستانی و صعب العبور شهرستان رودبار اشاره و اضافه کرد: جنگل‌های شمام و سلانسر در رستم آباد شهرستان رودبار دچار حریق شدند که با توجه به تداوم آتش سوزی‌ها از بالگرد برای اطفای حریق استفاده شده است.

اختری با اشا ره به حضور بالگرد هلال احمر در منطقه مورد نظر گفت: تا ظهر جمعه پنج سورتی پرواز انجام شده و با توجه به تلاش و همراهی نیروهای یگان منابع طبیعی و همکاری مدیریت بحران، فرمانداری، هلال احمر و بسیج و ارتش و نیروهای مردمی آتش کنترل شده است.

وی با تأکید بر اینکه تا اطفای کامل حریق عملیات ادامه دارد، تصریح کرد: حدود ۴۵ هکتار از اراضی جنگلی این دو منطقه دچار حریق شده است.

اختری با بیان اینکه در چهار شهرستان دیگر نیز ۴۵ هکتار از اراضی درگیر آتش سوزی شده بود، گفت: ۱۵۰ نفر از نیروها در این مدت برای اطفای حریق تلاش کرده‌اند.

منبع: مهر

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان