پنجشنبه, 16 آذر 1402
پنجشنبه, 16 آذر 1402

به گزارش حکایت گیلان | مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه با بیان «تکمیل حلقه مفقوده کریدور شمال - جنوب چهار سال زمان می برد»، گفت: ساخت خط آهن رشت - آستارا ۲۰ هزار میلیارد تومان پول می خواهد.

 

به نقل از تسنیم، خیرالله خادمی با یادآوری علاقه مندی روس ها برای سرمایه گذاری در ساخت خط آهن رشت - آستارا، اظهار کرد: در سفر رئیس جمهور روسیه به ایران برای حضور سرمایه گذاران این کشور در ساخت خط ریلی رشت - آستارا در کریدور شمال - جنوب اعلام آمادگی شد.

 
وی ادامه داد: با ساخت این پروژه ریلی، هلسینکی در فنلاند از طریق ریل به روسیه، آذربایجان و از آنجا به ایران متصل خواهد شد. این خط ریلی نیز به خلیج فارس و دریای عمان متصل شده و زمینه برای ترانزیت کالا از اروپا به شبه قاره هند را تسهیل خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور با یادآور این که خط آهن رشت-آستارا 164 کیلومتر طول دارد، افزود: یکی از مسائل این پروژه، چگونگی تامین منابع مالی است.

خادمی تاکید کرد: بر اساس برآورد های صورت گرفته که مبنای آن فهرست بها بوده، حدود 15.7 هزار میلیارد تومان هزینه ساخت خط آهن مذکور است. با احتساب تملک اراضی هزینه ساخت به حدود 20 هزار میلیارد تومان افزایش می یابد.

وی درباره زمان ساخت این پروژه نیز گفت: در صورت تامین منابع مالی و تملک اراضی این خط ریلی حداکثر طی 4 سال ساخته خواهد شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان