جمعه, 10 آذر 1402
جمعه, 10 آذر 1402

به گزارش حکایت گیلان | رئیس پارلمان اروپا اعلام کرد: تا اطلاع ثانوی ارتباطات و گفتگوهای مستقیم میان این نهاد اروپایی و جمهوری اسلامی ایران قطع می‌شود. خانم متسولا همچنین با اشاره به سرکوب خشونت‌آمیز معترضان در ایران تاکید کرد که «اروپا چشمان خود را روی معترضانی که چشم امید به ما دارند، نخواهند بست.» 


به گزارش عصر ایران به نقل از یورو نیوز، روبرتا متسولا، رئیس پارلمان اروپا با اشاره به وقایع دو ماه اخیر ایران با استقبال از تحریم های بیشتر علیه جمهوری اسلامی ایران خبر داد که نمایندگان پارلمان تصویب کرده اند که تا اطلاع ثانوی هیچ گونه تماس مستقیمی میان پارلمان اروپا و همتایان رسمی در ایران نداشته باشند.

رئیس پارلمان اروپا همچنین ویدیویی از سخنرانی خود را که به اعتراضات ایران پرداخته بود در صفحه توییتر خود به اشتراک گذاشته و هشتگ «زن، زندگی، آزادی» را هم به زبان فارسی در پایین توییت خود قرار داده است.  

گفتنی است  این تصمیم، صرفاً ناظر به روابط بین پارلمانی است و به معنای قطع رابطه سیاسی بین ایران و کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیست. با این حال می تواند مقدمه ای برای بحران بیشتر بین روابط ایران و اروپا محسوب شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان