سه شنبه, 04 اردیبهشت 1403
سه شنبه, 04 اردیبهشت 1403

به گزارش حکایت گیلان | تسنیم نوشت: روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از مقامات سعودی و آمریکایی مدعی شد عربستان سعودی اطلاعاتی درباره یک حمله قریب الوقوع از جانب ایران به اهدافی در خاک عربستان را با ایالات متحده به اشتراک گذاشته است.

روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از مقامات سعودی و آمریکایی مدعی شد عربستان سعودی اطلاعاتی درباره یک حمله قریب الوقوع از جانب ایران به اهدافی در خاک عربستان را با ایالات متحده به اشتراک گذاشته است. طبق ادعای فوق پس از این هشدار سعودی ارتش آمریکا در خاورمیانه به حالت آماده باش در آمده است.

مقامات مذکور مدعی شدند در پی صدور این هشدار، عربستان، ایالات متحده و چند کشور دیگر همسایه سطح آماده باش نیروهای نظامی خود را افزایش داده اند. مقامات مورد اشاره در گزارش وال استریت ژورنال جزییات بیشتری از این هشدار اطلاعاتی سعودی ارائه نکرده‌اند.

وال استریت ژورنال به نقل از مقامات سعودی مدعی شد ایران قرار است حملاتی را هم به عربستان و هم به اربیل در عراق انجام دهد تا توجه‌ها را از ناآرامی های داخلی منحرف کند.

یک سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا در این باره گفت: ما نگران این تهدید هستیم و از کانال های نظامی و اطلاعاتی با مقامات سعودی دائما در ارتباطیم.

روزنامه وال استریت ژورنال در ادامه گزارش خود به حملات متعدد ایران در چند وقت اخیر به مواضع گروهک‌های تروریستی در شمال عراق اشاره کرده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان