پنجشنبه, 06 اردیبهشت 1403
پنجشنبه, 06 اردیبهشت 1403
اگر زنگ هم نزنید باید به مخابرات پول دهید؛

تعرفه ثابت 10 الی 20 هزار تومانی برای قبض های تلفن!

۱۴۰۱/۰۸/۰۳ ۰۹:۲۲ چاپ

اختصاصی حکایت گیلان |برخی مخاطبان حکایت گیلان با ارسال تصاویری نسبت به افزایش عجیب قبض تلفن همراه خود گلایه کردند. آن ها اعلام کردند که بدون استفاده از تلفن ثابت مبلغ 15 هزار تومان به قبض تلفن آن ها اضافه شده است.

پیگیری ها نشان می دهد این قبض تلفن به صورت ماهانه توسط مخابرات تعیین شده است و بدین معنا است بدون هیچ گونه مکالمه تلفنی تعرفه به قبض مشترکان اضافه خواهد شد. 

ستاد تنظیم بازار شهریور ماه امسال  در مصوبه جدید خود قیمت ماهانه خط تلفن ثابت را تعیین کرد. بر این اساس کاربران تهرانی باید ماهانه ۲۰ هزار تومان بپردازند. مشترکین ساکن در مراکز استان نیز باید مبلغ ماهانه ۱۵ هزار تومان را برای استفاده از تلفن ثابت پرداخت نمایند. این مبلغ برای شهرهای دیگر نیز ۱۰ هزار تومان تعیین شده است.

مشخص نیست این چه جریمه ای مضاعفی است که به مردم تحمیل شده است.  در گذشته  دیوان عدالت اداری  اخذ آبونمان از قبض تلفن ثابت  را غیرقانونی دانسته بود. سال ۱۳۹۵ دیوان محاسبات کشور در هیات عمومی دیوان عدالت اداری از مخابرات شکایت کرد و خواهان ابطال مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات درباره دریافت آبونمان از مشترکان تلفن ثابت شد. ولی دولت علی رغم ابطال مجوز دریافت آبونمان تلفن ثابت از مشترکین، نام «آبونمان» را به «حق‌ اشتراک» تغییر داده و نه تنها هم‌چنان از مردم بر خلاف قانون پول می‌گیرد، بلکه حال تعرفه آن را هم به شدت افزایش داده است. طوری که برای داشتن خط تلفن هم باید ماهانه به آن ها پول پرداخت گردد. دیوان عدالت اداری و همچنین دیوان محاسبات زیرنظر مهرداد بذرپاش هم هنوز واکنشی نشان نداده اند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان