پنجشنبه, 06 اردیبهشت 1403
پنجشنبه, 06 اردیبهشت 1403

مدیرکل تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه ۳۳ هزار مربی تربیت بدنی داریم اما هنوز با کمبود نیروی انسانی مواجهیم گفت: برای نزدیک به ۱۴۰ هزار آموزگار پایه در دوره ابتدایی دوره آموزشی جهت کیفیت بخشی به درس تربیت بدنی برگزار کردیم تا کمبودهایی که وجود دارد با مشارکت آموزگاران پایه جبران شود.

به گزارش حکایت گیلان | محمد جعفری با حضور در شبکه خبر سیما، ضمن گرامیداشت فرارسیدن هفته تربیت بدنی اظهار کرد: در حوزه فرهنگی، اجتماعی و عمرانی برنامه های مختلفی تدارک دیده شده که آغاز مسابقات ورزشی درون مدرسه ای از این جمله است.

وی افزود: همچنین افتتاح پروژه های عمرانی با نام طرح شهید سلیمانی و بهسازی ۲۱۰۰ فضای ورزشی را در دست انجام داریم که از این تعداد ۱۰۱۷ پروژه در هفته تربیت بدنی افتتاح شده است. تجلیل از مربیان تربیت بدنی فعال، پیشکسوتان و قهرمانان ورزشی از دیگر برنامه های ما در هفته تربیت بدنی است.

مدیرکل تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت آموزش و پرورش درباره وضعیت و نحوه استعدادیابی در مدارس گفت: بعد از شرایط سخت پاندمی کرونا، برنامه های مختلفی برای این امر درنظر گرفته شده است. یکی از محل های استعدادیابی در آموزش و پرورش همین کلاس های درس تربیت بدنی است.

جعفری ادامه داد: ۳۳ هزار معلم متخصص تربیت بدنی داریم که شماری از آنها دکترای تخصصی دارند و مابقی نیز در این حوزه تحصیل کرده اند. چهلمین دوره مسابقات ورزشی دورن مدرسه ای، مبنا و زیرساختی برای شناسایی دانش آموزان مستعد در رشته های مختلف است و دانش آموزان منتخب به سمت کانون های ورزشی درون یا برون مدرسه ای سوق داده می شوند.

وی اضافه کرد: از آن سو مسابقات فدراسیون ورزش دانش آموزی در سطح مناطق، نواحی و استان ها را داریم؛ تفاهم نامه هایی با فدراسیون های مختلف منعقد شده و نهایتا مسابقات ملی را داریم که همکاران در فدراسیون های مختلف در این مسابقات حضور یافته و دانش آموزان مستعد را شناسایی و هدایت می‌کنند.

مدیرکل تربیت بدنی و فعالیت‌های ورزشی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه ۳۳ هزار مربی تربیت بدنی داریم اما هنوز با کمبود نیروی انسانی مواجهیم گفت: سال گذشته ۲۰۰۰ نفر از طریق آزمون استخدامی جذب و پس از گذراندن دوره های آموزشی در دانشگاه فرهنگیان، وارد آموزش و پرورش شدند. در کنار آن، برای جبران کمبودها برای نزدیک به ۱۴۰ هزار آموزگار پایه در دوره ابتدایی دوره آموزشی جهت کیفیت بخشی به درس تربیت بدنی برگزار کردیم تا کمبودهایی که وجود دارد با مشارکت آموزگاران پایه جبران شود.

جعفری درباره روند جذب نخبگان ورزشی در آموزش و پرورش اظهار کرد: جزئیات این مهم، به زودی ابلاغ خواهد شد. ۲۱۰۰ فضای ورزشی در دست افتتاح و تکمیل است که ۱۳۶۳ پروژه مربوط به فوتبال و فوتسال است. یک نهضت بزرگ ملی اتفاق افتاده که ۱۲۰۰ میلیارد تومان برای آن هزینه شد. از این مبلغ ۶۰۰ میلیارد تومان از سوی خیرین و ۶۰۰ میلیاردتومان از سوی وزارت آموزش و پرورش اختصاص داده شده است.

منبع: ایسنا

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان