سه شنبه, 08 اسفند 1402
سه شنبه, 08 اسفند 1402

حکایت گیلان | نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ضمن اینکه از مردم خواست رعایت پروتکل های بهداشتی را تا زمان بهبودی کامل شرایط ادامه بدهند، تاکید کرد: شرایط عادی جلوه داده نشود چرا که کرونا در کمین است.

به نقل از ایسنا : محمدرضا احمدی در گفت و گویی، با اشاره به کاهش آمار مبتلایان و فوتی های ویروس کرونا در کشور گفت: اگر اکنون شاهد کاهش آمار مبتلایان و فوتی ها هستیم این مهم نتیجه خواست خود مردم  است، اگرچه دولت و ستاد ملی مبارزه با کرونا پروتکل ها و محدودیت هایی را اعمال کردند اما عامل اصلی این مهم، خواست خود مردم است.

وی افزود: مردم در این مدت ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری ها از رفت و آمدها و ایجاد تجمع های غیرضروری پرهیز کردند، حتی در شب یلدا نیز همکاری کردند تا عزیزان و هموطنان ما در کشور دچار این بیماری نشوند، این همکاری ها باعث کاهش آمار شد.

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان این که این روند و همکاری مردم باید ادامه پیدا کند، تصریح کرد: اگر چه این آمار کاهش پیدا کرده است ولی کاهش توجه به پروتکل ها بار دیکر باعث افزایش آمار مبتلایان و فوتی ها خواهد شد، کاهش این آمار نباید شرایط را برای ما عادی جلوه دهد و باعث شود به رعایت نکات بی توجهی کنیم، این ویروس همچنان در کمین است.

احمدی ادامه داد: در کشور چین نیز که مشکل تا حدودی برطرف شده است اما افراد هنوز از ماسک استفاده می کنند و پروتکل ها را رعایت می کنند.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پایان تاکید کرد: شرایط نباید عادی جلوه داده شود و بگویند رفت و آمدها و مهمانی ها از سر گرفته شود، هنوز هم خطر در کمین است و بی توجهی موجب پشیمانی خواهد شد، بنابراین از مردم درخواست می کنیم این روند را ادامه بدهند تا به شرایط بهبودی کامل دست پیدا کنیم.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان