پنجشنبه, 06 اردیبهشت 1403
پنجشنبه, 06 اردیبهشت 1403

به گزارش حکایت گیلان | مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان از بازداشت چهار مربی در جریان حوادث اخیر در استان خبر داد.

علی حقیقی سه‌شنبه ۲۶ مهرماه در جمع خبرنگاران به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش، اظهار کرد: چهار نفر از مربیان ورزشی استان همدان در جریان اغتشاشات اخیر، بازداشت شدند. امیدواریم مشکل حل شود چراکه دوست نداریم از جامعه ورزش شخصی وارد این جریانات شود همچنین فضای مجازی ورزشکاران استان رصد می‌شود چراکه آینده این افراد تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

وی پیرامون وضعیت سایت کمپ‌های تیم ملی در همدان، توضیح داد: تلاش‌هایی برای سایت کمپ‌های تیم ملی صورت گرفت اما باید بیشتر روی آن کار می‌کردند و ظرفیت کل استان را درنظر می‌گرفتند تا اطلاعات به صورت خام نباشد.

حقیقی با بیان اینکه این سایت به اهداف خود نرسیده است، ادامه داد: همدان از نظر ورزشی، گردشگری و شرایط جغرافیایی، سرآمد است و تلاش کردیم نواقص آن را برطرف کنیم بنابراین نیازمند همکاری با حوزه گردشگری هستیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان در رابطه با المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور، گفت: ورزشکاران استان همدان در ۲۴ رشته و در تمام رشته‌های المپیاد ورزشی شرکت کردند و ۳۰۰ نفر به این مسابقات اعزام شدند و تاکنون نتایج خوبی به دست آمده و در رتبه دوازدهم قرار داریم و امیدواریم در پایان استان همدان صاحب جایگاه خوبی باشد.

وی در رابطه با وضعیت ورزشکاران استان در شش ماه ابتدایی سال گفت: هشت ملی پوش در مسابقات جهانی شرکت کردند و هفت مدال جهانی کسب کردیم، ۱۹ ملی‌پوش آسیایی داشتیم و ۱۳ مدال به دست آوردیم، در مسابقات کشوری نیز ۸۸ مدال طلا، ۷۸ مدال نقره و ۹۴ مدال برنز به صورت انفرادی و چهار مدال طلا، سه نقره و پنج برنز به صورت تیمی دریافت کردیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان در رابطه با سرانه ورزشی در استان بیان کرد: سرانه ورزشی کشور ۷۱ سانتی‌متر و سرانه ورزشی استان ۶۴ سانتی‌متر است و امیدواریم با تکمیل پروژه‌های ورزشی این سرانه افزایش پیدا کند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان