چهارشنبه, 02 اسفند 1402
چهارشنبه, 02 اسفند 1402

حکایت گیلانایرنا در گزارشی، اسحاق جهانگیری را آماده‌ترین گزینه اصلاح‌طلبان برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ خوانده است.

به نقل از همشهری آنلاین، در بخشی از این گزارش آمده است: اردوگاه چپ سیاسی در ایران هم مانند جریان رقیب در حال آنالیز گزینه‌های موردنظر خود است و گاهی نامی از میان اصلاح‌طلبان توجه و دقت رسانه‌ها را به خود معطوف می‌کند. این نام به فاصله ۶ ماه تا انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم، «اسحاق جهانگیری» معاون رئیس جمهوری است که مدتی پس از اعلام نظر مثبت وی برای حضور در انتخابات از سوی اصلاح‌طلبانی چون «علی صوفی» در تازه‌ترین اظهارات تقویت کننده این گمانه، از جریان رقیب «محمدرضا باهنر» دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری در گفت‌وگویی از تمایل جهانگیری برای حضور در انتخابات در صورت وجود درخواست سخن گفته است.

جهانگیری توان ایجاد توافق را دارد؛ وی از یک طرف با رئیس دولت اصلاحات روابط نزدیک دارد و از سوی دیگر سال‌هاست که ردای اصلاح‌طلبی بر تن داشته است از این رو همان نامزد اصیلی است که اصلاح‌طلبان حضور در انتخابات را به وجود کسی مانند جهانگیری منوط و مشروط کرده‌اند. از سوی دیگر آن اندازه تکنوکرات است که حزبی که عضو آن است یعنی کارگزاران سازندگی ذره‌ای برای حمایت از وی تردید به خود راه ندهد.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان