پنجشنبه, 06 اردیبهشت 1403
پنجشنبه, 06 اردیبهشت 1403
از هاشمی گلپایگانی و حسن عباسی تا مدیرمسئول کیهان و استاندار تهران؛

نگاهی به جنجالی ترین اظهارات شخصیت های سیاسی در حوادث اخیر

۱۴۰۱/۰۷/۱۸ ۱۷:۳۲ چاپ

اختصاصی حکایت گیلان | پیشنهاد دبیر ستاد امربه‌معروف مبنی بر جریمه رانندگان اسنپ و تپسی برای سوار کردن افراد بی‌حجاب، واکنش های تندی را در پی داشته است که بیشتر آن از سوی طرفداران نظام دیده می شود . در مجموع حوادث اخیر کشور این اولین بار نیست که اظهارات یک فرد مورد توجه قرار می گیرد که با واکنش های متعددی مواجه شده است و بسیاری معتقدند باید جلوی آن گرفته شود. در زیر نمونه هایی از آن را بررسی کردیم.

صحبت‌های تند حسن عباسی علیه فوتبالیست ها و همسرانشان

عباسی سخنران مورد علاقه برخی از اصولگراها در یک سخنرانی جنجالی با حمله به فوتبالیست ها گفت: « سبک زندگی آن‌ها سبک زندگی آمریکایی است؛ لذت، شهوت و پول. چرا به فوتبالیست‌ها ۱۵۰ برابر حقوق کف جامعه حقوق می‌دهید که هار شوند؟» این واکنش عباسی با واکنش های متعدد و تند فوتبالیست ها همراه بود و مسابقات لیگ برتر را هم تحت الشعاع قرار داد. نظرات عباسی با واکنش برخی رسانه ها همراه بود که عباسی هیچ مسئولیتی ندارد و همین گردن نگرفتن او عامل انتقادات بعدی شد.  بعد از مسابقه پرسپولیس و تراکتورسازی سروش رفیعی پاسخ عباسی را داد. در کنفرانس خبری قبل بازی نیز یحیی گل محمدی او را در صورت ادامه این حرف ها تهدید کرد. 

 

کارشناس شبکه المنار: مهسا امینی تروریست بود و خودکشی کرد!

کارشناس شبکه تلویزیون المنار حزب الله در برنامه زنده گفت «مهسا امینی یک تروریست بود که با اسراییل همکاری داشت. او به قصد خودکشی به اداره پلیس رفته بود تا ایران و منطقه را به آتش بکشاند و گزارش هایی وجود دارد مبنی بر اینکه او قرصی برای خودکشی خورده بوده.» این واکنش باعث عصبانیت بسیاری در شبکه های اجتماعی شد که چطور فردی در خارج از کشور به خودش اجازه می دهد چنین اظهارات دروغینی را بر زبان بیاورد. 

استاندار تهران (هفت مهر): با اطلاع عرض می کنم،اغتشاشات اخیر تمام شد

محسن منصوری استاندار تهران  در همان روزهای اول مدعی پایان یافتن اغتشاشات خیابانی شد ادعایی که بعد از آن هم ادامه یافت و بیشتر به یک طنز تبدیل شد که گویی در یک محل دیگر زندگی می کند. 

حمید رسایی: می‌خواهند هر شب با یکی بخوابند و مثل حیوان بچَرند!

رسایی در توئیتی خطاب به معترضین نوشت: «فکر می کنید جماعت اقلیتی که در برخی خیابان‌ها روسری را روی دست می چرخانند دنبال چه هستند؟ خیلی از آنها خودشان هم نمی‌دانند اما آن طرف آب در یکی از تجمعات، واقعیت این جریان خودش را نشان داده.یکی لخت شده رفته روی بلندی و سخنرانی می‌کند. تمام حرفش این است که چرا در ایران نمی‌گذارند ما لخت بگردیم.تمام خواسته اینها از آزادی همین است، هر شب با یکی بخوابند و مثل حیوان بچَرند…»

حرف های ناپسند رسایی با واکنش های متعددی مواجه بود که او را به شدت سیبل منتقدان کرد که برای فردی در لباس روحانیت مناسب نبود. 

رائفی پور و ادعای بمب گذاری در هواپیما

علی اکبر رائفی پور که همیشه مثل حسن عباسی  اظهاراتش برجسته می شود. شاید معروفترین حرف رائفی پور در این حوادث همین بحث بمب گذاری در هواپیما بود که رسانه هایی داخلی چون تسمیم و همچنین مدیران هواپیمایی تکذیب کردند.

حسین شریعتمداری:موج استقبال از پیام رسان‌های داخلی به راه افتاده است!

واکنش های مدیر مسئول کیهان  هم که این مواقع همیشه برجسته می شود. درخواست بسته شدن پلتفرمهای خارجی و انتقام گیری از آل سعود  مهم ترین آن ها بود. ولی این که بدون هیچ مدرکی از استقبال از پیام رسان های داخلی گفت بیشتر روحیات خودش را نشان می داد که گویی درخواست هایش فی الفور با لبیک مردم مواجه می شود.  گفتنی است برخی افراد همچون احمد زیدآبادی درخواست کردند برای اولین کار جهت بهبود شرایط، مدیرمسئول کیهان برکنار گردد.

هاشمی گلپایگانی: جریمه تاکسی های اینترنتی برای جریمه افراد بی حجاب

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در  مصاحبه ای گفت«تاکسی‌های اینترنتی اگر بدانند با سوار کردن فرد بی‌حجاب جریمه می‌شوند، 50 درصد مشکل کشف حجاب در خودروها حل می‌شود.» این انتقادات واکنش تند منتقدین به ویژه اصولگرایان را در پی داشت و او را متهم به نفوذی بودن کردند و برخی حتی درخواست کردند عقبه وی مورد بررسی قرار گیرد. رائفی پور و شخصیت هایی چون تهیه کننده سریال گاندو، دبیر شورای اطلاع رسانی دولت و محمدحسین پویان‌فر مداح اهل‌بیت(ع) از جمله آن ها بودند. در یکی از توئیت ها آمده است« بصیرت فقط در اعلام موضع نیست، گاهی در سکوت است!» 

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان