سه شنبه, 04 اردیبهشت 1403
سه شنبه, 04 اردیبهشت 1403

به گزارش حکایت گیلان | شب گذشته دانشگاه صنعتی شریف تهران  دستخوش تحولات زیادی بود. 

بعد از برگزاری تجمع اعتراضی دانشجویان، گزارش های زیادی مبنی بر درگیری در این دانشگاه اتفاق افتاد. 

دانشجویان دانشگاه شریف همانند روزهای گذشته تجمع اعتراض امیز داشتند و خواستار آزادی دانشجویان بازداشتی بودند ولی شامگاه، این اعتراضات که بعضا با شعاری سیاسی تندی نیز همراه بود با ورود نیروهای امنیتی مواجه شد و کار به خشونت کشیده شد و حتی به پارکینگ دانشگاه هم رسید.

برخی از دانشجویان به رسانه ها و شبکه های اجتماعی  اعلام کردند که نیروهای امنیتی و لباس شخصی قصد حمله به آن ها را دارند که منجر به درگیری های متعددی بین آن ها شد. 

با گسترش درگیری ها و افزایش نگرانی خانواده ها و مردم از آنچه در دانشگاه شریف می گذرد، برخی شهروندان و خانواده های دانشجویان به سمت دانشگاه رفتند و درگیری های پراکنده ای نیز در اطراف این دانشگاه شکل گرفت.

به دنبال این اتفاقات، محمدعلی زلفی گل وزیر علوم  در دانشگاه شریف حاضر شد و با مسئولین دانشگاه و نیروهای پلیس اطراف دانشگاه گفت وگو کرد.

وی همچنین با برخی دانشجویان معترض گفت‌وگو کرد.

روابط عمومی وزارت علوم با تایید این خبر اعلام کرد، دانشجویانی که پشت در ورودی اصلی در خیابان آزادی محبوس شده بودند، توانسته‌اند با وساطت وزیر از دانشگاه خارج شوند.

 دانشگاه صنعتی شریف خبر داده که کلاس‌های این دانشگاه تا اطلاع ثانوی مجازی برگزار می‌شود.

 در این اطلاعیه آمده:

به اطلاع می‌رساند کلیه کلاس‌های درس دانشگاه صنعتی شریف از روز دوشنبه مورخ ۱۱ مهر ۱۴۰۱ تا اطلاع ثانوی به‌صورت مجازی برگزار می‌شود.

همچنین تردد دانشجویان دکتری به دانشگاه بلامانع و تردد دانشجویان کارشناسی‌ارشد منوط به تایید درخواست ایشان از طریق سامانه آموزش است.

هیات رئیسه دانشگاه، «حفاظت از دانشجویان و کاهش نگرانی‌ها» را دلیل این تصمیم اعلام کرده است.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان