دوشنبه, 03 اردیبهشت 1403
دوشنبه, 03 اردیبهشت 1403

به گزارش حکایت گیلان | سفیر جمهوری اسلامی ایران گفت: تصویر منتشر شده از جمع سران شانگهای در گوشه ای از راهرو محل اجلاس که دستاویزی برای حاشیه‌سازی قرار گرفته است، مربوط به هیچ جلسه رسمی و یا ضیافتی نبوده و صرفاً در راهرو، و محل انتظار سران برای تکمیل اعضا در مدت زمانی کوتاه بوده است.

حمید نیر آبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در ازبکستان در خصوص تصویر منتشر شده از جمع سران شانگهای در گوشه ای از راهرو محل اجلاس که دستاویزی برای حاشیه‌سازی قرار گرفته است، اظهارداشت:طبق روال همیشگی در سفر به دیگر کشورها، در جریان برگزاری اجلاس شانگهای در سمرقند نیز طی یادداشت رسمی به وزارت خارجه ازبکستان اعلام کرده بودیم که شرکت در ضیافت سران، منوط به رعایت پروتکل‌های جمهوری اسلامی ایران است که به دلیل عدم رعایت آن، ریاست محترم جمهور در دو ضیافت برنامه ریزی شده برای سران شانگهای شرکت نکردند و البته رییس جمهور محترم ازبکستان به افتخار رییس جمهور کشورمان ضیافت شام اختصاصی بر طبق موازین اعلام شده برگزار کرد.

 

نیر آبادی اضافه کرد: تصویر منتشر شده از جمع سران شانگهای در گوشه ای از راهرو محل اجلاس که دستاویزی برای حاشیه‌سازی قرار گرفته است، مربوط به هیچ جلسه رسمی و یا ضیافتی نبوده و صرفاً در راهرو، و محل انتظار سران برای تکمیل اعضا در مدت زمانی کوتاه (حدود دو تا سه دقیقه) بوده است.

 
سفیر کشورمان در ازبکستان افزود: رئیس‌جمهور کشورمان آخرین فردی بود که به این جمع پیوست و لحظاتی بعد، با دعوت رییس‌جمهور ازبکستان، همه اعضاء به سمت محل مراسم کاشت درخت حرکت کردند.

نیر آبادی در پایان تاکید کرد:عضویت دائم کشورمان در سازمان همکاری‌های شانگهای و دستاوردهای بی‌سابقه این اجلاس برای ایران و منطقه نباید با اخبار غیرواقعی به حاشیه سازی تبدیل شود.

منبع: ایرنا

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان