چهارشنبه, 05 اردیبهشت 1403
چهارشنبه, 05 اردیبهشت 1403

به گزارش حکایت گیلان |عبدالمهدی نصیرزاده: فروش مکمل در باشگاه‌های پرورش‌اندام جرم است و از هیئت‌ها انتظار داریم که با رفتارهای ضدارزش و خلاف قوانین در باشگاه‌ها مبارزه و با متخلفین برخورد کنند.

رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش‌اندام از تشکیل شورای سالم‌سازی باشگاه‌های بدنسازی و پرورش‌اندام خبر داده و گفت:شورای سالم‌سازی باشگاه‌های بدنسازی و پرورش‌اندام را در شاخه‌های مختلفی مورد ارزیابی قرار می‌دهند که فروش داور و مکمل‌ها یکی از آنها است.

 

نصیرزاده در ادامه به بیان انتظارات فدراسیون از هیئت بدنسازی استان پرداخته و متذکر شد: فدراسیون از هیئت انتظار دارد در اشاعه ورزش پاک کوشا باشد، متاسفانه بسیاری از شهروندان ذهنیت خوبی درباره رشته بدنسازی و پرورش‌اندام ندارند و اتهامات زیادی درباره قاچاق مکمل‌ها و دارو به فعالان این رشته وارد می‌شود که هرچند این مسئله صحت ندارد اما این اتهامات باعث شده که درباره این رشته ذهنیت منفی شکل بگیرد و از هیئت اصفهان درخواست داریم تا متخلفان برخورد قاطی داشتند و با برگزاری دوره‌های آموزشی در گسترش ورزش پاک فعالیت کنند.

نصیرزاده گفت: فدراسیون بدنسازی حدود 8 تا 9 رشته مختلف را پوشش می‌دهد و در طول سال بین 200 الی 300 قهرمان جهانی و آسیایی داریم و قطعا به تنهایی نمی‌توانیم از همه آنها حمایت کنیم و هیئت‌های استانی باید از ورزشکاران‌شان حمایت کنند. فدراسیون انتظار دارد که رئیس هیئت از ظرفیت خیران ورزشی و مسئولان بهره بگیرد و از ورزشکاران این حوزه به ویژه قهرمانان و مدال‌آوران جهانی و آسیایی حمایت کند.

 

وی ادامه داد: هیئت‌های ورزشی برای درآمدزایی تنها نباید به برگزاری دوره‌های آموزشی متکی باشند، هیئت‌های ورزشی رسالت اجتماعی بر دوش دارند و نباید از برگزاری دوره‌های آموزشی فقط به دنبال تامین منابع مالی باشند. اصفهان یک شهر صنعتی است و هیئت باید به سمت استفاده از ظرفیت حامیان مالی ورزش و اسپانسرها حرکت کند.

 

نصیرزاده در ادامه به تشکیل شورای سالم‌سازی بر باشگاه‌های بدنسازی کشور توسط فدراسیون اشاره کرده و بیان داشت: شورای سالم‌سازی باشگاه‌های بدنسازی و پرورش‌اندام را در شاخه‌های مختلفی مورد ارزیابی قرار می‌دهند که فروش داور و مکمل‌ها یکی از آنها است. فروش مکمل در باشگاه‌های پرورش‌اندام جرم است و از هیئت‌ها انتظار داریم که با رفتارهای ضدارزش و خلاف قوانین در باشگاه‌ها مبارزه و با متخلفین برخورد کنند.

 

وی گفت: رشته بدنسازی و پرورش‌اندام با چالش‌های فرهنگی زیادی مواجه است و هیئت‌ها باید در این زمینه هزینه کرده و با اشاعه اخلاق اسلامی و مباحث فرهنگی به سالم‌سازی این محیط کمک کنند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان