پنجشنبه, 28 تیر 1403
پنجشنبه, 28 تیر 1403
از پروژه های ناتمام تا درخواست غرامت 370 میلیاردی از شهرداری؛

آیا شرکت پروژه های نیمه کاره، پیمانکار دفنگاه بهداشتی زباله سراوان می شود؟!

۱۴۰۱/۰۶/۲۱ ۱۷:۴۱ چاپ

اختصاصی حکایت گیلان | شنیده ها حاکی از آن است، در مناقصه دفنگاه بهداشتی زباله سراوان با حذف برنده اول، شرکتی که پیش از این مدعی غرامت 370 میلیارد تومانی از شهرداری رشت بوده به عنوان نفر برنده انتخاب شده است. 

این شرکت با مدیریت یک فرد غیر بومی، پیش از این پروژه های زیادی را انجام داده بود که بسیاری از آن ها نافرجام مانده بود و یا به شرکت دیگری واگذار شد. در جمع آوری آب های سطحی بخش عمده پروژه باقی مانده است، در پروژه بازگشایی مسیر امام علی (ع) نیز توسط این شرکت انجام شد که بعد از خاکبرداری و شن ریزی به دلیل وجود معارض نیمه تمام ماند و به شرکت دیگری واگذار شد.

همچنین پروژه بهسازی لندفیل سراوان توسط نصرتی شهردار وقت رشت با ماده 48 (فسخ قرارداد) مواجه شد. عملیات جداره سازی ساختمان مرکزی، پروژه آب های سطحی فخب و بهسازی کانال انتهای کوچه گلزاران هم از دیگر پروژه های مدیریت این شرکت بود که یا ناتمام مانده و یا مردم بهره چندانی از آن نبرده اند.

این شرکت بعد از نیمه تمام ماندن و فسخ برخی قراردادها در شهرداری شکایت خود را در چندین پرونده به کمیسیون ماده ۳۸ (اختلافات پیمانکار و کارفرماشهرداری های کلانشهرهای کشور )مستقردرشهرداری رشت به مبلغ 370 میلیارد تومان ارائه داده است. 

با وجود این شکایت میلیاردی، آن ها همچنان مشتاق به کارهای اصلی پیمانکاری ،ابنیه،آب و راه و ترابری در استان گیلان به خصوص شهرداری رشت هستند. حتی گفته می شود در زمان یکی از شهرداران گذشته در برخی مسائل مدیریتی شهرداری هم تاثیرگذار بودند و به طور مثال می گفتند که با چه کسانی تسویه شود.

هرچند یک شرکت دیگر در مناقصه دفنگاه بهداشتی زباله سراوان با 86 میلیارد و 850 میلیون تومان به عنوان نفر برنده انتخاب شده بود، اما حال این شرکت به دلایل نامعلوم از مناقصه خارج شده تا دوباره فرصتی دیگر برای این شرکت حاشیه ساز فراهم گردد که یک پروژه دیگر را پیش ببرد. در این زمینه باید از مسئولان اجرایی و نظارتی شهرداری و استانداری همچنین نهادهای نظارتی پرسید که با وجود پروژه های ناتمام و همچنین درخواست غرامت 370 میلیاردی چگونه می توان دوباره کار دیگری را به این شرکت سپرد و در صورتی که دوباره کار این شرکت نیمه تمام باقی بماند چه کسی مقصر است. یعنی بازهم قرار است غرامتی سنگین به این شرکت پرداخت گردد؟ آن هم غرامت سنگین بابت کارهایی که در شهر چندان دیده نشده و به چشم نیامده است.

روشنگری در این زمینه امری است که نهادهای مربوطه باید انجام دهند. امیدواریم با هشدارهای رسانه ای که در این زمینه داده می شود ضمن اطلاع رسانی شاهد پیگیری جدی این موضوعات باشیم.

گفتنی است حکایت گیلان هرچند نامی از این شرکت نبرده، اما  آمادگی انتشار پاسخ برای آن ها را محفوظ می داند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان