پنجشنبه, 06 اردیبهشت 1403
پنجشنبه, 06 اردیبهشت 1403

در ماه اسفند گذشته سرپرست دانشگاه طی حکمی دکتر فتحی را بعنوان سرپرست معاونت اداری ومالی دانشگاه منصوب کرد و قرار بود پس از حکم قطعی معاون، جایگزین ایشان در دانشکده معرفی شود اما پس از گذشت حدود چهار ماه سرپرست دانشگاه(که علیرغم قریب یکسال سرپرستی هنوز موفق به اخذ حکم ریاست نشده است) در اقدامی غیرمنتظره حکم سرپرستی اداری مالی نامبرده را لغو و جدیدا هم نسبت به برکناری از ریاست دانشکده اقدام کرد!

 حکایت گیلان | یوسف پور امیر

طی چند روز گذشته دکتر بهروز فتحی رئیس دانشکده فنی مهندسی شرق گیلان برکنار و  دکتر میرزازاده بعنوان سرپرست دانشکده معرفی شد.
تغییر و تحول در مدیریتها امری طبیعی است. ضمن تقدیر و سپاس از زحمات و تلاشهای دکتر فتحی برای دکتر میرزازاده در ادامه راه ایشان آرزوی موفقیت دارم ولی نحوه برخورد با یک چهره شاخص علمی و فرهنگی استان توسط سرپرست دانشگاه گیلان جای تامل و تاسف دارد و اعمال حب و بغض های شخصی در مدیریت بزرگترین مرکز علمی و آموزشی استان بجهاتی که در ادامه عرض خواهم کرد بر شدت این تاسف می افزاید.
پس از تصویب استقرار دانشکده فنی مهندسی شرق گیلان آقای دکتر فتحی از ابتدا در کنار مسئولین محلی شهر واجارگاه و با حمایت سایر مسئولین شهرستان و استان در اخذمجوز راه اندازی دانشکده و تقویت آن و همچنین تامین ۸ هکتار زمین بنام دانشگاه گیلان بمنظور ساخت وساز مورد نیاز در آینده نقش بسزا و بی بدیلی داشتند.
در ماه اسفند گذشته سرپرست دانشگاه طی حکمی وی را بعنوان سرپرست معاونت اداری ومالی دانشگاه منصوب کرد و قرار بود پس از حکم قطعی معاون، جایگزین ایشان در دانشکده معرفی شود اما پس از گذشت حدود چهار ماه سرپرست دانشگاه(که علیرغم قریب یکسال سرپرستی هنوز موفق به اخذ حکم ریاست نشده است) در اقدامی غیرمنتظره حکم سرپرستی اداری مالی نامبرده را لغو و جدیدا هم نسبت به برکناری از ریاست دانشکده اقدام کرد!
مسلم است که امثال  دکتر فتحی نیازمند پست و مقام نیستند و شاید الان سبکبالتر باشند ولی وقتی به پشتوانه سابقه مدیریتی بدون وابستگی به جریانات و بازیهای سیاسی حقا و انصافا می توانند در عرصه های مختلف علمی و آموزشی، مدیریتهای بالاتری داشته باشند چرا باید در سطح مدیریت بزرگترین مرکز دانشگاهی گیلان حب و بغض های شخصی تعیین کننده باشد و اینگونه زحمات و تلاشهای نخبگان استان نادیده و شخصیت آنها به بازی گرفته شود؟
نکته آخر اینکه شخص آقای استاندار که دقیقا دکتر فتحی را می شناسند و به شخصیت علمی شان واقفند و حتما در جریان این مسائل و ریز قضایای دیگر و سایر برخوردهای ناشایست و دور از شان علمی سرپرست دانشگاه گیلان هستند و در جریان اقدامات اخیر هم حتی اگر نه خودشان بلکه در حد مسئولین رده چندم استانداری ورودی صورت می گرفت،کار به اینجاها نمی رسید چرا هیچ عکس العملی نشان نداده و نمی دهند؟

همرسانی کنید:

نظرات شما:

پیروز مرتضی 28 دی 1401 ساعت 09:10

ایشون با پارتی و اعمال نفوذ و باندبازی این نه سال رییس این دانشکده بودن نه از لحاظ اجرایی شایستگی داشتن و نه از لحاظ تعهد علمی و تدریس

نظر دهید - پسندیدم 2

تقی جوادپور وارجارگاه 21 شهریور 1401 ساعت 08:06

واقعا به کجا میخواهید برسید
اینقدر دکتر فتحی استخوان در گلو بود؟
آنانی که دکتر فتحی را میشناسند می دانند چه انسان وارسته ای است

نظر دهید - پسندیدم 1

محمدرضا حسنی 21 شهریور 1401 ساعت 08:06

سلام برکناری کسی که در استقرار پردیس شرق گیلان سهم بسزایی داشته و همه این دستاوردها ناشی از نفوذ و محبوبیت دکتر فتحی است بسیار جای تأسف دارد

نظر دهید - پسندیدم 1

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان