چهارشنبه, 05 اردیبهشت 1403
چهارشنبه, 05 اردیبهشت 1403

به گزارش حکایت گیلان | منابع کارگری در شهرستان رودبار اعلام کردند، صبح امروز (۲۰شهریور ماه) گروهی از کارگران شهرداری رودبار پیگیر دریافت مطالبات مزدی خود شدند.

کارگران می‌گویند: روز به روز بر بدهی‌های کارگران شهرداری رودبار افزوده می‌شود ولی راه‌حل مناسبی از سوی مسئولان شهری مشاهده نمی‌کنیم.

بنا بر ادعای کارگران، غیر از دو ماه معوقه مزدی سال جاری، ۴ ماه از سال گذشته طلبکاریم. در عین حال مطالباتی از از سال ۹۲ تاکنون در ارتباط با سنوات، مانده مرخصی اضافه کار و حق بیمه طلبکاریم.

کارگران در ادامه تصریح کردند: طی یک ماه گذشته برای پیگیری مطابات صنفی خود به چند نهاد دولتی و غیردولتی مراجعه کردیم اما هنوز اتفاقی نیفتاده است.

طبق اظهارات کارگران، پیمانکار فعلی شهرداری رودبار علارغم اینکه تا بیستم مهر ماه با شهرداری قرارداد کار دارد با اجبار شهرداری هشتم شهریور قراردادش فسخ شده و ما کارگران نگرانیم با خروج پیمانکار نتوانیم به مطالبات معوقه شش ماهه خود برسیم.

این کارگران در خاتمه با بیان اینکه به دلیل بی‌توجهی مسئولان شهری به دفتر دادستانی شهرستان رودبار مراجعه کردیم، گفتند: تصور ما این بود که مسئولان شهری و اعضای شورای شهر پیگیر وضعیت شغلی‌مان خواهند شد. در حال حاضر وضعیت مالی کارگران مناسب نیست و آن‌ها از تامین معاش خود ناتوان شده‌اند. انتظارمان این است که مسئولان استانی و شهرستانی بویژه دادستانی رودبار به این مساله ورود کنند.

منبع: ایلنا

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان