پنجشنبه, 28 تیر 1403
پنجشنبه, 28 تیر 1403

به گزارش حکایت گیلان | ملکه الیزابت دوم، پس از دوره بی‌سابقه ۷۰ ساله حکمرانی در ۹۶ سالگی بر اساس اعلام کاخ باکینگهام در سکونتگاه تابستانی‌اش در قلعه بالمورال در اسکاتلند در کنار اعضای خانواده‌اش «در آرامش» درگذشت.

 پس از اعلام خبر درگذشت ملکه الیزابت دوم، دولت لندن به مدت ۱۰ روز عزای عمومی اعلام کرد.

 

گفته شده عزای عمومی در انگلیس تا زمان خاکسپاری الیزابت دوم طی ۱۰ روز آینده ادامه خواهد داشت.

 شبکه خبری سی‌ان‌ان گزارش داد که شاهزاده «چالز»، پسر ارشد ملکه انگلیس بلافاصله بعد از مرگ مادرش پادشاه انگلستان شده است.


شامگاه پنجشنبه درگذشت ملکه الیزابت دوم تأیید شد. او طی هفتاد سال گذشته تاج و تخت سلطنت در انگلیس را در در اختیار داشت و دوره او به عنوان طولانی‌ترین دوره پادشاهان در انگلیس یاد می‌شود، سرانجام در سن ۹۶ سالگی درگذشت.

به گزارش ان پی آر، منابع رسمی کاخ باکینگهام انگلیس نیز مرگ الیزایت دوم را تأیید کرده‌اند. همچنین مقامات خانواده سلطنتی انگلیس با تأیید خبر مرگ ملکه الیزابت، گفته‌اند که او بعدازظهر پنجشنبه در «قلعه بالمورال» که از املاک سلطنتی در ارتفاعات اسکاتلند به شمار می‌رود، در حالی که «چارلز»، پسرش، در کنارش بود، درگذشت.

«چارلز»، پادشاه جدید انگلیس پس از مرگ مادرش، ملکه الیزابت، بیانیه ای را منتشر کرد.
در این بیانیه، پادشاه جدید انگلیس گفته است: درگذشت مادر عزیزم، اعلیحضرت ملکه، لحظه‌ای از بزرگترین اندوه برای من و همه اعضای خانواده ام است.

در ادامه این بیانیه آمده است: ما عمیقاً در سوگ درگذشت یک فرمانروای گرامی و یک مادر بسیار دوست داشتنی سوگواری می‌کنیم. من می دانم که از دست دادن او عمیقاً در سراسر کشور، قلمروها و کشورهای مشترک المنافع و توسط افراد بی شماری در سراسر جهان احساس خواهد شد.

شاه جدید انگلیس در نخستین بیانیه خود به عنوان پادشاه گفت: در طول این دوره سوگواری و تغییر، من و خانواده ام با آگاهی از احترام و محبت عمیقی که ملکه در آن به طور گسترده ای مورد توجه قرار می‌گرفت، تسلی و تسکین خواهیم یافت.منابع رسمی کاخ باکینگهام انگلیس شامگاه پنجشنبه مرگ الیزایت دوم را تائید کردند. گفته شده که ملکه الیزابت از اوایل روز پنجشنبه تحت نظارت پزشکی قرار گرفته بود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان