چهارشنبه, 05 اردیبهشت 1403
چهارشنبه, 05 اردیبهشت 1403
اقدام عجیب در سایه غفلت استانداری و میراث فرهنگی؛

سازمان امور مالیاتی به دنبال خرید هتل جنب شهرشادی رشت!

۱۴۰۱/۰۶/۱۳ ۱۱:۵۳ چاپ

اختصاصی حکایت گیلان | شنیده ها حاکی از آن است، سازمان امور مالیاتی استان قصد دارد با خرید ساختمان هتل نیمه کاره جنب شهرشادی رشت آن را به ساختمان اصلی اداری خود تبدیل کند. ساخت این هتل بیشتر از 15 سال پیش توسط مالک فقید شهرشادی رشت شروع شد و به علت مشکلات مالی نیمه کاره باقی مانده است و اکنون مالکان پروژه به دنبال پیدا کردن سرمایه گذار جدید هستند.

حال سازمان امور مالیاتی می خواهد این پروژه گردشگری را به یک مکان اداری در خارج از شهر تبدیل کند و ساختمان های رشتیان و فرهنگ وهمچنین مهمانسرای خود را به آنجا منتقل کند.

خیلی عجیب است که ادارات شهر رشت به جای نزدیکی به یکدیگر مدام در حال دور شدن از همدیگر هستند و از سطح شهر نیز خارج شده اند. از آن گذشته حضور ساختمان اداری امور مالیاتی در این منطقه بار ترافیکی شدیدی ایجاد می کند که در جاده گردشگر پذیر رشت به انزلی بسیار نامناسب و خطرناک است.

این نکته نیز گفتنی است که فرایند تغییر یک هتل باید در کمیسیون های  ماده 100 و 5 مورد بررسی قرار گیرد که نیاز به تغییر کاربری است و هنوز چنین کاری هم صورت نگرفته است. استانداری به عنوان نهاد بالادستی امور مالیاتی باید بپرسد که چگونه یک مکان گردشگری درآمدزا قرار است به یک محیط اداری پرترافیک تبدیل شود و یکی از بهترین زمین ها و ساختمان های رشت تحت اختیار یک محیط دولتی قرار گیرد. آیا میراث فرهنگی که طی سالیان اخیر فرصت های سرمایه گذاری گردشگری چندانی را ایجاد نکرده  می تواند جلوی چنین کار عجیبی را بگیرد؟ با این فرض همه می توانند بهترین نقاط گردشگری شهر را به مکان دیگری تبدیل کنند. حتما فردا روزی می خواهند تبدیل شدن یک هتل به یک ساختمان اداری را هم جزء افتخارات خود ثبت کنند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان