دوشنبه, 03 اردیبهشت 1403
دوشنبه, 03 اردیبهشت 1403
عیسی فرهادی در دیدار با مدیران عامل بانک تجارت و رسالت عنوان کرد:

منابع بانکی در راستای تحقق شعار سال مبنی بر رونق تولید و دانش بنیان قرار گیرد

۱۴۰۱/۰۶/۱۳ ۱۰:۱۰ چاپ

به گزارش حکایت گیلان | به نقل از مدیریت روابط عمومی سازمان منطقه آزاد انزلی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با مدیریت شعب بانک تجارت و مدیر شعب بانک رسالت به طور جداگانه دیدار و گفت و گو کرد. در این دیدارها که در خصوص همکاری‌های بانکی گفتگو شد، رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزادانزلی با اشاره به ظرفیت ها و فرصت های پیش روی منطقه آزاد انزلی در ارتباط با کشورهای حوزه خزر و اوراسیا تصریح کرد که افزایش و تنوع بخشی به حضور بانک های داخلی و خارجی از راهبردهای این سازمان است و گفت: تنوع بخشی و گسترش خدمات قابل ارائه از سوی شبکه بانکی کشور، زمینه تسهیل و توسعه فرایندهای تجاری داخل این منطقه و همچنین با بازارهای منطقه ای است و این امر در راستای ایفای نقش محوری در ترانزیت و حمل و نقل کالا میان کشورهای منطقه و جذب طرح های سرمایه گذاری خارجی و حمایت از طرح های سرمایه گذاری صادرات محور داخلی، مورد توجه و تأکید سازمان منطقه آزاد انزلی قرار دارد.

عیسی فرهادی با تاکید بر همکاری فی ما بین بانک‌ها با منطقه آزاد انزلی، آن را زمینه ساز گسترش اشتغال و تقویت کسب و کار در استان گیلان در راستای تحقق شعار سال ارزیابی و اعلام کرد: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص نامگذاری سال «تولید؛ دانش‌‌‌بنیان، اشتغال‌‌‌آفرین» باید تلاش کنیم تا تمرکز بر مساله تولید بیش از قبل شود. زیرا تولید، کلید حل مشکلات اقتصادی و راه اصلی عبور از دشواری‌‌‌های اقتصادی است. در این راستا و با توجه به حجم گسترده سرمایه گذاری در این منطقه و پروژه های زیرساختی سازمانی و رشد سرمایه گذاری بخش خصوصی، نیازمند منابع مالی و بانکی به منظور تسریع در فرایندهای احداث و طرح توسعه ۱۰۰ واحد نوآور، فناور و کارآفرین فعال بوده؛ بنابراین همکاری در راستای تحقق این اهداف مورد تاکید منطقه آزاد انزلی است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به نقش محوری منطقه آزاد انزلی در کریدور شمال- جنوب، از ظرفیت‌ها و فرصت های همکاری در زمینه حمل و نقل ریلی، دریایی و ترکیبی سخن گفت و افزود: لزوم توسعه هرچه بیشتر حمل و نقل ترکیبی با توجه به اتصال بندر کاسپین به راه آهن سراسری بسیار حائز اهمیت است، زیرا با راه اندازی راه آهن رشت به کاسپین علاوه بر افزایش ترانزیت کالا، زمینه های رونق اقتصادی در گیلان نیز فراهم می‌شود.

در ادامه مدیران شعب بانک تجارت و رسالت استان گیلان با تاکید بر توسعه همکاری‌های فی ما بین و تقویت ارتباط بین مشتریان و بانک‌ها آن را گامی در راستای بهبود فضای کسب‌وکار دانستند. در این دیدارها ضمن تشریح رویکردها و راهبردهای بانک‌های تجارت و رسالت، در خصوص زنجیره ارائه خدمات بانکی، خدمات بین‌المللی، نقل ‌و انتقال پولی، ارایه خدمات نوین در زمینه تأمین مالی طرح‌ها و سرمایه در گردش مورد نیاز کسب و کارها، مشارکت در پروژه‌های زیرساختی، و همچنین حمایت از موضوعات دانش‌بنیان و اشتغال زدایی تحصیل‌کردگان در حوزه مذکور تبادل نظر و گفت و گو شد.


همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان