چهارشنبه, 05 اردیبهشت 1403
چهارشنبه, 05 اردیبهشت 1403

اختصاصی حکایت گیلان | چندی است گزارشات مردمی حاکی از آن است که دود غلیظی حدود ساعت ۶تا۸ صبح در مسیر رشت به انزلی حد فاصل میدان کمربندی خمام تا پلیس راه خمام به مشام میرسد که بررسی ها نشان داد ناشی از سوزاندن زباله ها و پسماندهای شهری توسط شهرداری خمام است و حجم این بوی نامطبوع و مسموم که از سوزاندن انواع پسماند و پلیمر و سایر مشتقات پلاستیکی و شیمیایی است بحدی است که گاها تنفس را برای انسان سالم دچار مشکل میکند چه برسد به بیمارانی که دارای مشکلات ریوی و تنفسی هستند.

جای سئوال است شهرداری خمام به استناد به چه روش و توجیهی اقدام به سوزاندن پسماندها می نماید؟
آیا دستور آقای استاندار به شهرداران در خصوص مدیریت پسماند ؛ سوزاندن زباله و پخش آلودگی محیط زیستی به تمام استان بود؟
روزانه حدود ۲۰ تن زباله در شهر خمام تولید میشود که سوزاندن هر روزه آن میتواند یک فاجعه زیست محیطی برای نزدیکترین شهر به مرکز استان باشد که وجهه مناسبی برای استان گردشگرپذیر گیلان نمیباشد.

آنچه مبرهن است هزینه کم کاری های شهرداری خمام را بایستی شهروندان خمام و مسافرانی که از این منطقه از استان بازدید یا عبور می نمایند به بهای سلامتی خود و خانواده شان بپردازند.

شهرخمام در مسیر ترانزیتی رشت به انزلی و آستارا قرار دارد و جدا از شهروندان خمامی ؛ بسیاری از افرادی که روزانه در این مسیر در حرکت هستند و مسافران و گردشگران نیز از این موضوع سوزاندن پسماندها توسط شهرداری و بعضی از دهیاری ها گله و نارضایتی داشته اند.

بنظر می رسد با اختلافات شهردار خمام با اعضای شورای شهر خمام، کارآیی چندانی از شهرداری خمام متصور نیست و هزینه این اختلافات به بهای جان و سلامتی مردمان است که در این منطقه ساکن هستند.

بنظر می رسید انتساب و نزدیکی شهردار خمام به یکی از نمایندگان شهرستان رشت که سابقه چندین دوره نمایندگی مجلس را دارد بتواند به مجموعه شهرداری خمام در جذب اعتبارات جهت رفع مشکل پسماند خمام کمک کند که این مهم نیز مانند سایر وعده های نمایندگان رشت و خمام تاکنون محقق نشده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان