دوشنبه, 07 اسفند 1402
دوشنبه, 07 اسفند 1402

حکایت گیلان | سرپرست پلیس آگاهی گیلان از دستگیری زوج سارق که به روش کش‌روزنی از مغازه‌های طلافروشی‌ شهر رشت سرقت می‌کردند، خبر داد.

به نقل از ایرنا :سرهنگ علیرضا حدادی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار کرد: به دنبال وقوع چند فقره سرقت از مغازه‌های طلافروشی به روش کش‌روزنی طلاجات در سطح شهر رشت توسط دو سارق، بررسی موضوع در دستورکار پلیس قرار گرفت.

وی گفت: سارقان که زن و مرد بودند به عنوان مشتری وارد مغازه‌های طلافروشی شده و یکی از آنها فروشنده را سرگرم و نفر دیگر اقدام به سرقت طلاجات از جلوی پیشخوان می‌کرد.

سرپرست پلیس آگاهی استان گیلان با بیان اینکه کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت با بررسی‌های تخصصی و تحقیقات میدانی، سارقان غیربومی این پرونده‌ها و مخفیگاه آنها را در یکی از استان‌های همجوار شناسایی کردند، افزود: سارقان در عملیاتی مشترک با استان مورد نظر، دستگیر شدند.

این مقام انتظامی بیان کرد: سارقان ۳۳ و ۳۷ ساله در تحقیقات پلیس به چهار فقره سرقت از طلا فروشی‌های شهر رشت به روش کش‌روزنی و فروش اموال سرقتی به یک مالخر اعتراف کردند.

سرهنگ حدادی با اشاره به اینکه تلاش برای دستگیری مالخر این پرونده ادامه دارد، تصریح کرد: این زوج سارق با دستور قضائی برای تحقیقات بیشتر در اختیار پلیس آگاهی هستند، ارزش تقریبی اموال سرقتی بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.

 

سرپرست پلیس آگاهی استان گیلان در پایان از شهروندان خواست، ضمن توجه به هشدارها و توصیه‌های پلیس برای پیشگیری از وقوع سرقت در صورت برخورد با هرگونه موارد مشکوک، مراتب را از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان