پنجشنبه, 03 اسفند 1402
پنجشنبه, 03 اسفند 1402

حکایت گیلان |  رئیس کل سازمان نظام پزشکی در نامه ای به رئیس جمهور، خواستار افزایش حداقلی تعرفه ها برای ۵ ماه آخر سال شد.

به نقل از خبرگزاری مهر: محمدرضا ظفرقندی رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، در نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور با اشاره به مصوبه شورای عالی بیمه مبنی بر افزایش حداقلی تعرفه‌ها برای ۵ ماه آخر و اعلام آن به سازمان برنامه و بودجه، گفت: جامعه پزشکی کشور از جنابعالی انتظار دارند دستور فرمائید به منظور امکان ادامه خدمات پزشکی به مردم عزیز، مصوبه شورایعالی بیمه که بر اساس مستندات قطعی و علمی تهیه شده است مورد تصویب دولت قرار گرفته و جهت اجرا ابلاغ گردد.

در متن نامه آمده است: همانطور که استحضار دارید افزایش هزینه‌های خدمات پزشکی و تجهیزات مربوطه و رشد تورم از ابتدای سال تا به حال مشکلات زیادی را در مسیر خدمت رسانی مطلوب در حوزه سلامت ایجاد کرده است. هزینه‌های مضاعف ناشی از اپیدمی کرونا و آسیب‌های ناشی از آن نیز مزید بر علت شده و لذا تعرفه‌های اعلام شده خدمات پزشکی در ابتدای سال به هیچ وجه پاسخگوی امکان ادامه خدمات همکاران حوزه سلامت در شرایط کنونی نمی‌باشد.

انتظار به حق جامعه پزشکی، نگاه واقعی به افزایش هزینه‌های ناشی از تورم از ابتدای سال تا بحال و اصلاح تعرفه‌ها متناسب با آن می‌باشد. با توجه به موارد مذکور در شورای عالی بیمه مورخ ۱۱/‏۰۸/‏۱۳۹۹‬ افزایش حداقلی تعرفه‌ها برای ۵ ماه آخر سال به تصویب رسید و به سازمان برنامه و بودجه اعلام شد.

متأسفانه مصوبه فوق در بخش مربوطه سازمان برنامه و بودجه متوقف و بدون توجه به اهمیت و ابعاد خطیر موضوع به سال آینده احاله شده است.

جامعه پزشکی کشور انتظار دارند به منظور امکان ادامه خدمات پزشکی به مردم، مصوبه شورای عالی بیمه که بر اساس مستندات قطعی و علمی تهیه شده است مورد تصویب دولت قرار گرفته و جهت اجرا ابلاغ گردد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان