جمعه, 19 خرداد 1402
جمعه, 19 خرداد 1402

علی کریمی اسطوره پرسپولیس گفت : این بار اگر با لیموزین هم دنبال من بیایند، وارد عرصه انتخابات نمی شوم چرا که نتایج از قبل معلوم است و هر کس بهتر لابی کند رئیس فدراسیون فوتبال می‌شود.


به گزارش حکایت گیلان | علی کریمی اسطوره پرسپولیس که همواره به صراحت لهجه شهرت داشته و دارد، یک بار در تلویزیون رو به یکی از مسئولان فوتبال کشور گفت: تا شماها در این فوتبال هستید آب خوش از گلوی ما پایین نمی رود. کریمی پس از انتخابات فدراسیون هم گفت من در این انتخابات شرکت کردم تا به همه ثابت شود که فقط ۹ نفر می خواستند این فوتبال پاک شود و بقیه دنبال لابی کردن و مسائل دیگر بودند. کریمی که استعداد خود را از همان ۲۰ سالگی و در تیم امید نشان داد، روزی خطاب به یکی از مدیران سیاسی که در پرسپولیس پست گرفته بود، گفت:

 
پارس فوتبال: اگر من جای شما بودم و به جبهه رفته بودم، هیچ وقت از این مسئله سوء استفاده نمی کردم. من در زمان جنگ بچه بودم اما اگر بزرگ بودم به جبهه می‌رفتم و برای این آب و خاک می‌جنگیدم.

 
کریمی بعدها و در پاسخ به پیشنهادی برای ساخت مجسمه اش در وردآورد کرج گفت:من به شدت مخالف این مسئله هستم و اصلاً دوست ندارم مجسمه ام را بسازید به جای من بهتر است مجسمه شهدا و جانبازان را بسازید که از جانشان گذشتند تا ما در آسایش زندگی کنیم.

جادوگر فوتبال ایران که یک بار با جمله معروف خدا علی دایی را بغل کرده و ماچ هم کرده به شدت بر سر زبانها افتاده بود، چندی قبل در پاسخ به پیشنهاد مجدد برای شرکت در انتخابات گفت:این بار اگر با لیموزین هم دنبال من بیایند، وارد عرصه انتخابات نمی شوم چرا که نتایج از قبل معلوم است و هر کس بهتر لابی کند رئیس فدراسیون فوتبال می‌شود.

علی کریمی در فوتبال سختی های زیادی کشید به طوری که یکبار در خاطرات خود گفته بود در نوجوانی فقط یک کتانی داشتم که هم با آن فوتبال بازی می کردم و هم به مهمانی می رفتم. من با زحمت فراوان در زمین های خاکی رشد کرده و در تیم فتح توانستم توانایی های خودم را در فوتبال داخل سالن و مستطیل سبز نشان بدهم به طوری که بعد از آن پرسپولیس و استقلال به دنبالم آمدند و در نهایت چون پرسپولیسی بودم این تیم برای ادامه فوتبال انتخاب کردم.

کریمی در جای دیگر هم گفت:هواداران پرسپولیس خط قرمز من هستند و بعضی ها آنقدر این تیم را دوست دارند که من نمی توانم خودم را پرسپولیسی بدانم. در واقع پرسپولیسی تر از من در ایران خیلی ها هستند.

ستاره تکنیکی فوتبال ایران هرگز تن به بازی خداحافظی نداد و گفت:من دوست ندارم در این قبیل بازی های تشریفاتی شرکت کنم. او یک بار هم در استیل آذین ۸۰۰ میلیون تومان از پول قرارداد خود را که در زمان خودش پول بسیار زیادی بود نگرفت و اعلام کرد چون تیم ما خوب نتیجه نگرفته من پول قراردادم را دریافت نمی‌کنم.

 
کریمی در مورد دو اسطوره تاریخ استقلال هم گفته بود :منصور پورحیدری گنجینه فوتبال ایران و استقلال بود و واقعا متاسفم که او و ناصر حجازی دیگر در میان ما نیستند.

شاید جالب باشد بدانید که خداداد عزیزی، علی کریمی را بهترین بازیکن ۲۰ سال اخیر فوتبال ایران می‌داند و بازیکنی چون مهدی ترابی هم با افتخار از این سخن می گوید که علی کریمی الگوی فوتبالی او بوده است.

 
یکی از جالب ترین ماجراهای مربوط به علی کریمی هم به زمان حضور این بازیکن در بایرن مونیخ است. در یکی از بازی‌های حساس بایرن فیلیپس ماگات سرمربی معروف این تیم که می‌دانست علی از الاهلی امارات به بایرن مونیخ پیوسته، بین دو نیمه خطاب به او گفت:

اینجا دبی نیست که در زمین برای خودت قدم میزنی اینجا بایرن مونیخ است و باید تا جایی که در توان داری دوندگی داشته باشی و برای تیم مفید واقع شوی. جالب اینکه این حرف ها به علی کریمی برخورد و در نیمه دوم همان بازی توانست یک گل حساس برای بایرن مونیخ بزند و لبخند رضایت را روی لبان ماگات بنشاند.

منبع: اندیشه معاصر

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان