شنبه, 26 خرداد 1403
شنبه, 26 خرداد 1403

حکایت گیلان| دانشگاه لیورپول یک ربات چرخشی جدید به نام Robotiz۳d ایجاد کرده است که رباتی را ایجاد کرده است که به طور خاص برای بهبود کیفیت جاده‌های انگلستان طراحی شده است.

دانشگاه لیورپول یک ربات چرخشی جدید به نام Robotiz۳d ایجاد کرده است که رباتی را ایجاد کرده است که به طور خاص برای بهبود کیفیت جاده‌های انگلستان طراحی شده است.

هوش مصنوعی

به نقل از سرویس آی تی و فناوری انتخاب، یک استارتاپ خلاق موقثث شده است با حمایت بخش خصوصی نوعی ربات را طراحی کند که خیابان‌ها را آسفالت می‌کند. این ربات جذاب هنوز در مرحله آزمایشی است، اما می‌تواند بسیار کارامد باشد.

ربات آسفالتکار

تحقیقات ثبت اختراع این محصول نشان می‌دهد، ربات مذکور می‌تواند نقایص جاده‌ای را شناسایی کند، چاله‌ها و شکاف‌های جاده‌ها را نیز تعمیر کند. البته این محصول برای تجاری سازی به حداقل یک میلیون پوند هزینه نیاز دارد. از جمله بنیانگذاران این طرح می‌توان به دکتر پائولو پائولتی و دکتر سباستینو فیچرا اشاره کرد که دارای سابقه گسترده‌ای در زمینه تحقیقات در حوزه رباتیک دارند.

ربات

دکتر پائولو پائولتی، که به عنوان مدیر ارشد فناوری در این طرح فعالیت خواهد کرد، گفت: Robotiz۳d Ltd یک سیستم رباتیک هدایت شده توسط هوش مصنوعی (AI) برای حل مشکلات گودال‌های ملی و بین المللی ایجاد خواهد کرد. سیستم پیشنهادی قادر خواهد بود نقایص جاده‌ای را به صورت خودکار شناسایی و مشخص کند. افزن بر این می‌تواند آسیب دیدگی‌های خفیف را شناسایی کند تا به آسیب‌های جدی تبدیل نشوند.

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : ربات آسفالتکار

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان