چهارشنبه, 02 اسفند 1402
چهارشنبه, 02 اسفند 1402
مطالبه افکار عمومی؛

مقصرین فوت دو نصاب آسانسور در رشت مشخص شوند!

۱۳۹۹/۱۰/۰۳ ۱۵:۳۶ چاپ

اختصاصی حکایت گیلان |روز گذشته اعلام شد سقوط ناگهانی کابین، موجبات فوت  دو تن از اعضای تیم نصب آسانسور در رشت را فراهم کرده است. 

دراین زمینه معاون عملیات اتش نشانی رشت اعلام کرده است:  متاسفانه سقوط ناگهانی کابین که علت آن در دست بررسی است، موجبات گیرکردن و فوت  دو تن از اعضای تیم نصب آسانسور را فراهم کرده بود.

 هرچند هنوز نتایج کارشناسی اعلام نشده است، اما این که در صورت قصور چه شخص و یا ارگانی مقصر است باید پاسخگویی لازم داده شود. 

گفتنی است نقشه واحد مسکونی توسط نظام مهندسی طراحی و از سوی شهرداری تایید می شود بر همین اساس کارشناسان نظام مهندسی باید کیفیت ساخت و ساز را در زمان نظارت در نظر بگیرند.

 شهرداری ها از سال 90 ملزم شدند در صورت دریافت تاییدیه ایمنی آسانسور برای واحد مسکونی پایان کار صادر کنند که تایید ایمنی نیز بعد از چندین مرحله بازبینی و در صورت منطبق بودن با ضوابط پیش بینی شده از سوی سازمان استاندارد صادر می شود.

از آن جا که فوت این دو جوان مباحثی چون احتمال قصور دستگاه ها را پررنگ می کند انتظار می رود که در این زمینه گزارشی مبسوطی ارائه گردد و افراد و دستگاه های مقصر احتمالی مورد بازخواست قرار بگیرند. حالا نظام مهندسی، شهرداری و یا سازمان استاندارد و یا دستگاهی باشند افکار عمومی باید نسبت به چگونگی نظارت آن ها آگاهی پیدا کند. 

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان