پنجشنبه, 03 اسفند 1402
پنجشنبه, 03 اسفند 1402

اختصاصی حکایت گیلان |دکتر محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه در گفتگو با برنامه پایش شبکه یک گفته است: «کارمندان باید بابت دریافت حقوق سر موعد ماهیانه، از ما تشکر کنند»! ایشان البته مشخص نکردند  کارمندان چرا باید بابت وظیفه ای که بر گردن دولت است تشکر نیز کنند؟ به این حرف ایشان می توان پاسخ نقضی نیز داد که در صورتی که حقوق کسی سر موقع پرداخت نمی شود دولت حاضر است عذرخواهی کند؟ بابت همه این خساراتی که در ماه های اخیر نصیب مردم شده، کار و کاسبی آن ها تعطیل شده و گرانی نیز تشدید گردیده است کسی حاضر به عذرخواهی و جبران خسارات شده است؟

آقای نوبخت مشخص نکرده اند مگر مردم باید تاوان سیاست های حاکمیت را بپردازند یا خیر؟! اگر کارمندی در این وضعیت اقتصادی حقوق خود را نیز نگیرد دیگر باید چگونه زندگی کند؟  وظیفه مسئولین این است که حقوق ها را سرموعد پرداخت کنند و اگر نمی توانند چنین کاری انجام گیرد پس مشخص است ضعف دارند و باید بروند. 

نوبخت جای دیگر منت دیگری نیز می گذارد که « یارانه ها هر ماهه سر موعد پرداخت شده است.» ولی این را نمی گوید ارزش 45 هزار تومانی یارانه طی این سال ها چقدر پائین امده است. در سال 89 مردم با یارانه نفری 45500 تومان چه کالایی خریداری کنند و حالا چه چیزی می توانند بخرند؟! آقای نوبخت این کاهش ارزش یارانه و حقوق مردم یک عذرخواهی خشک و خالی ندارد؟

البته ایشان به تحریم ها و موانعی که در دولت دوازدهم پیش آمد نیز اشاره داشتند و ابراز داشتند که شرمنده این شرایط هستیم.

همرسانی کنید:
در اولین نظرسنجی تلگرامی حکایت گیلان در مورد انتخابات رشت؛
نوبخت با اختلافی چشمگیر در صدر | دلخوش نفر دوم | کوچکی نژاد سوم

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان