یکشنبه, 13 اسفند 1402
یکشنبه, 13 اسفند 1402

حکایت گیلان | نماینده صومعه‌سرا در مجلس گفت: وزارت ارتباطات در حد تبلیغاتچی پلتفورم‌های خارجی تنزل پیدا کرده و برای تقویت رسانه‌های اینترنتی داخلی کاری نکرده است.

به نقل از فارس: سیدکاظم دلخوش نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه، 3 دی) مجلس شورای اسلامی و در تذکری اظهار داشت: روز 29 آذر در شرایطی کشور و رسانه های داخلی به دلیل تحریم های ناجوانمردانه در یک بازی سیاسی از سوی کنفدراسیون آسیا مورد تحریم قرار گرفته بود تا پازل محرومیت بازیکن پرسپولیس را کامل کنند، متاسفانه شاهد هجوم به رسانه های داخلی که جبهه ای را علیه تحریم  تشکیل داده بودند، بودیم.

وی افزود: رسانه های داخلی در تلاش بودند تا مخاطبان فوتبال دوست را بدون هیچ دغدغه ای به تماشای بازی فینال بازیکنان آسیا بنشانند اما با بی توجهی که در تقویت رسانه های اینترنتی داخلی به عنوان یکی از ارکان شبکه ملی ارتباطات توسط وزارت ارتباطات و فناوری صورت گرفته بود، موجب شد این وزارتخانه در حد یک تبلیغاتچی پلتفورم های خارجی را تنزل پیدا کند.

وی تاکید کرد: متاسفانه این موضوع موجب ضربه ای به وحدت شد در صورتی که ما باید از اتحاد رسانه های داخلی و بازیکنان فوتبال به ویژه پرسپولیس حمایت کنیم، مردم می توانستند بر روی اینترنت داخلی و با استفاده از پلتفورم های بومی به تماشای مسابقه بپردازند اما این حق الناس نادیده گرفته شده و خواهشمندم هیات رئیسه مجلس و وزارت ارتباطات در این مورد پیگیری لازم را انجام دهد.

دلخوش در تذکر دیگر با اشاره به تصویب تامین قیر رایگان در مجلس، گفت: ما در این مصوبه 5 هزار میلیارد تومان برای تامین قیر در نظر گرفته بودیم اما اکنون قیر 4 میلیون تومانی تبدیل به 7 میلیون تومان شده است و یک میلیون تن قیر را تبدیل به جگر زلیخا کرده اند و حتی مبلغی را که مجلس برای این موضوع در نظر گرفته بود با توجه به افزایش قیمت قیر دیگر جوابگوی استانها نیست این در حالی است که موضوع تامین قیر حتی در لایحه بودجه 1400 نیز ذکر نشده و باید حین بررسی بودجه مدنظر نمایندگان مجلس قرار گیرد.

بنابر این گزارش، سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس مجلس که اداره جلسه را بر عهده داشت، در ادامه، از کمیسیون برنامه و بودجه خواست موضوع تامین قیر رایگان را بررسی کرده و دیوان محاسبات هم گزارش آن را ارائه کند.

همرسانی کنید:
در اولین نظرسنجی تلگرامی حکایت گیلان در مورد انتخابات رشت؛
نوبخت با اختلافی چشمگیر در صدر | دلخوش نفر دوم | کوچکی نژاد سوم

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان