دوشنبه, 15 خرداد 1402
دوشنبه, 15 خرداد 1402

وزیر اقتصاد گفت: با توجه به اینکه اجرای سیاست عادلانه کردن یارانه ها منجر به افزایش برخی اقلام به ویژه خوراکی های مورد نیاز مردم شده است، دولت تلاش دارد با ارسال لایحه‌ای دو فوریتی مانع افزایش قیمت تا سال آینده شود.

به گزارش حکایت گیلان | سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و امور دارایی در حاشیه جلسه هیئت دولت در خصوص صحبت های رئیس جمهور در مورد گرانی های احتمالی گفت:با توجه به اینکه اجرای سیاست عادلانه کردن یارانه ها منجر به افزایش برخی اقلام به ویژه خوراکی های مورد نیاز مردم شده است، دولت تلاش دارد با ارسال لایحه‌ای دو فوریتی مانع افزایش قیمت تا سال آینده شود.

 
وی افزود: هیچ خبری درخصوص اقدامات تورم‌زای دولت در سال جدید، درست نیست و اساسا این اقدام اخلاقی نیست که در کنار همراهی مردم با دولت این فشار روانی برای آن‌ها ایجاد شود.

وزیر اقتصاد گفت: برخی سایت های خبری سخنان رئیس جمهور را تحریف و به جامعه القا کردند که گویا تورم بالاتری از سال آینده وجود خواهد داشت.

خاندوزی تصریح کرد: نکته ای که مدنظر رئیس جمهور بود این است که برخی احکام قانونی مثل حکمی که در قانون بودجه سال ۱۴۰۱ وجود دارد مبنی بر اینکه باید نرخ ارز مبنای محاسبه حقوق ورودی گمرک از ۴۲۰۰ به نرخ ets افزایش یابد.

به گفته وی این حکم در بودجه های سال قبل هم بود که در دولت های قبل اجرا نشد؛ دولت در نظر دارد این حکم را که موجب افزایش قیمت کالاهای وارداتی می‌شود با اجازه قانون گذار تاپایان امسال اجرا نکند، زیرا درحال حاضر زمان مناسبی برای اجرای این سیاست نیست و باید به سال بعد موکول شود.

منبع: برترین ها

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان