جمعه, 04 اسفند 1402
جمعه, 04 اسفند 1402

حکایت گیلان | مردی که حکم قصاص او برای قتل وحید مرادی در زندان توسط دیوان عالی کشور نقض شده است، برای سومین بار محاکمه می‌شود.

به نقل از ایران، این مرد جوان که سعید نام دارد دو بار در شعبه چهارم دادگاه کیفری استان تهران محاکمه و به اتهام قتل وحید مرادی شرور معروف به قصاص محکوم شد اما رأی صادره در دیوان عالی کشور نقض شد و برای بار سوم سعید باید پای میز محاکمه برود. وحید مرادی مقتول این پرونده که ۴۳ ساله بود و چندین سابقه کیفری داشت به اتهام قتل دوستش در خانه وی واقع در ولنجک دستگیر شده و به زندان افتاده بود اما در جریان یک درگیری جمعی در زندان کشته شد.

متهم در اعترافات خود گفت: روز حادثه وحید با نوچه‌هایش به‌سمت ما حمله کرد او می‌گفت عقاب زندان است و همه باید به خواسته‌اش احترام بگذارد ما در بند را بستیم که درگیری ایجاد نشود. آنها با آب جوش و چاقو حمله کردند و درگیری بالا گرفت آنها به زور وارد بند ما شدند و با چاقو و قمه دست ساز حمله کردند و دراین میان وحید کشته شد. من این قتل را مرتکب نشدم و اتهام را قبول ندارم.

این درحالی بود که اولیای دم برای متهم درخواست قصاص کرده بودند.

قضات دادگاه نیز پس از بررسی پرونده و فیلم درگیری در زندان حکم بر قصاص سعید دادند. اما وقتی سعید به رأی صادره اعتراض کرد پرونده دوباره به دیوان عالی کشور رفت و رأی نقض شد چراکه قصاص بر اساس علم قاضی صادر شده بود و دیوان عالی کشور اعلام کرد اگر فیلم بازبینی شده باید مشخص شود دقیقاً ضربه را چه کسی زده است. به این ترتیب دوباره نقص بر رأی صادره وارد شد و پرونده یکبار دیگر به شعبه ۴ برگشت تا با بازبینی مجدد فیلم یکبار دیگر متهم محاکمه شود.

این درحالی است که سعید متهم اصلی پرونده پیش از این دو نفر را به قتل رسانده بود اما موفق شد در هر دو پرونده رضایت بگیرد و فقط در پرونده قتل وحید مرادی فعلاً با حکم قصاص روبه روست.وی همچنین اتهام سرقت مسلحانه از طلافروشی در لاهیجان را نیز در پرونده‌اش دارد.

با توجه به نقصی که دیوان عالی کشور بر پرونده قتل وحید مرادی وارد کرده سعید یکبار دیگر در شعبه ۴ پای میز محاکمه می‌رود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان