سه شنبه, 08 اسفند 1402
سه شنبه, 08 اسفند 1402

حکایت گیلان | مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به استقرار جوی پایدار برای امروز و فردا در استان، گفت: با ورود سامانه سرد و بارشی، پایان هفته گیلان بارانی است.

به نقل از خبرگزاری مهر :محمد دادرس در گفتگویی با اشاره به الگوهای حاکم بر نقشه‌های هواشناسی، اظهار کرد: بررسی این الگوها نشان‌دهنده استقرار هوای نسبتاً سرد در منطقه است.

وی با بیان اینکه بنابراین برای امروز و فردا در ساعت شب در ارتفاعات و دامنه‌ها یخبندان و برای نواحی جلگه‌ای احتمال بروز پدیده مه پیش بینی می‌شود، افزود: گاهی نیز با عبور جریانات کم و بیش ناپایدار از منطقه شرایط برای افزایش ابر و در بعضی نقاط بارش پراکنده فراهم خواهد شد.

مدیرکل هواشناسی گیلان گفت: از روز چهارشنبه با ورود سامانه ناپایدار و سرد به استان گیلان شرایط برای بارش فراگیر و وزش باد و همچنین کاهش دما تا پایان هفته فراهم خواهد شد.

دادرس با بیان اینکه بارش باران در روز چهارشنبه کل استان گیلان را فرا خواهد گرفت، اضافه کرد: با توجه به کاهش دما بارش در ارتفاعات به صورت برف خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی گیلان یاد آور شد: با تقویت این سامانه در روزهای پنجشنبه و جمعه، بارندگی و وزش باد در برخی از مناطق استان گیلان شدید یا خیلی شدید پیش بینی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برای امروز آسمان استان گیلان کمی تا نیمه ابری، ارتفاعات یخبندان و در بعضی نقاط افزایش ابر و احتمال بارش پراکنده و وزش باد پیش بینی شده است، ادامه داد: برای روز سه‌شنبه نیز آسمان گیلان کمی تا نیمه ابری، در بعضی مناطق ابری و مه آلود و احتمال بارش پراکنده و وزش باد پیش بینی شده است.

دادرس با بیان اینکه در حال حاضر آسمان شهر رشت نیز کمی تا نیمه ابری، گاهی همراه با افزایش ابر و وزش باد و بارش پراکنده پیش بینی شده است، گفت: دمای فعلی شهر رشت نیز بین ۶ تا ۱۲ درجه سلسیوس در نوسان خواهد بود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان