جمعه, 11 اسفند 1402
جمعه, 11 اسفند 1402

حکایت گیلان | سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور از پایان مهلت ثبت نام در دوره کارشناسی ارشد بدون آزمون سال ۹۹ در ساعت ۲۴ امشب (۳۰ آذر) خبر داد.

باشگاه خبرنگاران نوشت: فاطمه زرین آمیزی، درباره ثبت نام در دوره کارشناسی ارشد بدون آزمون، گفت: متقاضیان ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در مرحله پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۹ در تمام دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی و همچنین دانشگاه آزاد با توجه به شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام، می‌توانند در پذیرش دوره مذکور ثبت نام و انتخاب رشته کنند.

او افزود: منظور از سوابق تحصیلی، معدل تراز شده مقطع کارشناسی و برای متقاضیان دارای مدرک کارشناسی ناپیوسته براساس تراز میانگین معدل مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته است. ثبت‌نام و انتخاب رشته برای شرکت در مرحله پذیرش براساس سوابق تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۹ از (سه‌شنبه، ۲۵ آذر) آغاز و ساعت ۲۴ امروز یک‌شنبه، ۳۰ آذر به پایان می‌رسد.

او در ادامه بیان کرد: متقاضیان در صورت دارا بودن شرایط می‌توانند در یک رشته امتحانی ثبت نام کنند و حداکثر تا ۴۰ کد رشته محل را به ترتیب علاقه مندی در فرم انتخاب رشته درج کنند.

مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش ادامه داد: بر اساس آمار نهایی تا صبح امروز یک‌شنبه ۳۰ آذر تعداد ۴۱ هزار و ۷۹۵ نفر در این آزمون ثبت نام کرده اند.

زرین آمیزی افزود: اگر فردی در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ ثبت نام کرده و در این مرحله نیز متقاضی ثبت نام برای رشته‌های پذیرش با سوابق تحصیلی شود و در ردیف پذیرفته شدگان نهایی قرار گیرد در صورتی که تمایل به انصراف از شرکت در آزمون سال ۱۴۰۰ داشته باشد به شرط ارائه درخواست حداکثر تا تاریخ ۹۹/۱۰/۳۰ هزینه ثبت نام به او عودت داده می‌شود. بدیهی است این افراد از فرآیند آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ حذف خواهند شد.

مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش ادامه داد: با توجه به اینکه داشتن مغایرت معدل برای پذیرفته شدگان موجب لغو قبولی خواهد شد، به متقاضیان توصیه می‌شود در درج معدل خود دقت لازم را به عمل آورند و حتی اگر ثبت نام آن‌ها توسط خودشان انجام نمی‌پذیرد با مشاهده پرینت تقاضانامه نسبت به کنترل دقیق موارد درج شده در آن اقدام کرده و قبل از پایان مهلت ثبت نام که امکان ویرایش اطلاعات برای آن‌ها وجود دارد نسبت به اصلاح اطلاعات خود اقدام کنند.

زرین آمیزی در پایان تاکید کرد: متقاضیانی که در این مرحله پذیرفته شوند، در صورتی که پذیرفته شده نهایی آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۹ باشند، قبولی قبلی آنان لغو خواهد شد. این دسته از متقاضیان حق بازگشت و ادامه تحصیل در رشته قبولی قبلی خود را ندارند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان