سه شنبه, 05 تیر 1403
سه شنبه, 05 تیر 1403
سوال از مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان؛

چرا قنادی معروف رشت با شیرینی تاریخ مصرف گذشته پلمپ نشد؟

۱۴۰۱/۰۳/۰۸ ۱۲:۰۵ چاپ

اختصاصی حکایت گیلان | مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان به تازگی اعلام کرده است ۲۰۰ جعبه شیرینی کهنه و تاریخ مصرف گذشته از انبار یکی از شیرینی فروشی‌های معروف شهر رشت کشف و معدوم شده است. وی گفته است: در بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد که شیرینی‌های فاسد ۱۴ ماه قبل یعنی فروردین ۱۴۰۰ تولید شده و صاحب شیرینی فروشی نیز به این تخلف اذعان داشته است.

در خبری که منتشر شده هیچ چیزی مبنی بر پلمپ قنادی و یا حداقل انبار و کارگاه آن به میان آورده نشده است. حالا مردم این «قنادی معروف رشت» را از کجا باید پیدا کنند؟ آیا بهتر نبود برای تحقیقات بیشتر مدتی شاهد تعطیلی آن بودیم تا متوجه شویم که این شیرینی های فاسد به دست مردم نرسیده است. به واقع چه دلیلی دارد یک قنادی کالاهای یک سال قبل خود را هنوز انبار کند و آن را امحاء نکرده باشد.

در روزهای گذشته با افزایش نجومی قیمت ها و محصولات مورد استفاده شیرینی ها باید انتظار هرچیزی را از فروشندگان داشته باشیم. این که تنها از این قضیه بگذریم که هیچ اتفاقی نیفتاده و با یک بازرسی و کشف و امحاء قضیه خاتمه پیدا کرده است چیزی جزء یک خبررسانی تبلیغی  نخواهد بود. 

قابل درک است که  عدم بیکاری پرسنل یک قنادی باید مورد توجه قرار بگیرد. ولی خط قرمز سلامتی مردم است که باید مدیرکل تعیزات حکومتی استان بیشتر به آن توجه داشته باشد. آقای مدیرکل گفته است «  در برخورد با متخلفین هیچ گونه مماشاتی صورت نمی‌گیرد» ولی امحاء این شیرینی های فاسد که کار خاصی نیست. کاش لااقل مبلغ جریمه و همچنین برخورد جدی تری با چنین تخلف واضحی صورت می گرفت که شاهد تداوم چنین حرکت هایی نباشیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان