سه شنبه, 05 تیر 1403
سه شنبه, 05 تیر 1403
انتقاد برای طرحی که نه به دار است و نه به بار!

« المان ورودی شهر رشت» دستمایه ایده پردازی شده است و نه اجرا!

۱۴۰۱/۰۳/۰۴ ۱۰:۰۷ چاپ

اختصاصی حکایت گیلان |یک عضو شورای شهر رشت طرح سه بعدی از المان ورودی شهر رشت را در اینستاگرام خود نشان داده است. همین کافی بود که انواع و اقسام انتقادات برای چنین طرحی در فضای مجازی و رسانه های استان منتشر شود و همه نیز کارشناس مرمت و نمادگرایی شوند.

به واقع خنده دار نیست، برای طرحی که حتی روی کاغذ هم نیامده و بودجه ای برای آن اختصاص داده نشده این همه فضاسازی رسانه ای شود؟ دو سال پیش بود که کلنگ احداث تقاطع نیروی دریایی رشت با حضور سردار سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در رشت بر زمین زده شد، از آن موقع تاکنون سعید محمد شغل دیگری پیدا کرده و کمتر کسی به خاطرش خطور نمی کند که سرنوشت آن کلنگ زنی چه شد! حالا یک طرح تری دی مکس را که احتمالا یک جوان خوش ذوق عشق معماری طراحی کرده و در واقع ایده های خود را نشان داده چقدر می تواند جدی باشد؟

به واقع کاش همین طرح ورودی  به قول آقایان اشتباه در همین شهر طراحی و اجرا می شد که خیلی بهتر از کار نکردن و ایده دادن است. مگر همین پیاده راه فرهنگی شهر رشت کم اشکال و اشتباه دارد. نخل های جنوب کشور را در آن کاشته اند، ولی همین که ساخته شده نشان از اراده عملگرایی است ونه تئوری پردازی! شهر رشت تشنه اجرا است و نه صرف شعار و ایده پردازی های بی سرانجام! ورودی شهر رشت با حجم مسافران زیاد آن چنان نابسامان است که مسافران از همان بزرگراه امام علی راه خود را کج می کند و به سمت شهرهای دیگر می روند. جایی که حداقل به دروازه شهرش احترام می گذارند. 

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان