یکشنبه, 27 خرداد 1403
یکشنبه, 27 خرداد 1403

به گزارش حکایت گیلان | ‌بخش‌هایی از ساختمان بزرگ «متروپل» در خیابان امیری آبادان روز گذشته فرو ریخت که طبق گزارش‌ها از محل حادثه، به‌دلیل ریزش بخش‌هایی از ساختمان ۱۰طبقه اداری ـ تجاری متروپل، برای ایمن‌سازی، خیابان اصلی امیری آبادان مسدود شد.

براساس آخرین گزارش‌ها، در این حادثه تا صبح امروز تاکنون ۱۱ نفر جان باخته‌اند و حدود ۳۰ نفر مصدوم شده اند و بیش از ۳۵ نفر زنده از زیر آورار نجات یافته‌اند و به تعدادی خودرو هم آسیب وارد شد.‌

سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران نیز ‌از اعزام ۵۰ آتش‌نشان حرفه‌ای و نجات‌گر همراه با ۱۱ دستگاه خودروی سنگین و سبک عملیاتی که بیشتر مربوط به آواربرداری و جست‌وجو در آوار است، به محل حادثه ریزش ساختمان ۱۰ طبقه در آبادان خبر داد و بیان کرد: ۳۰ نفر از نیروها برای تسریع در عملیات به صورت هوایی به محل حادثه اعزام می‌شوند و مابقی افراد به صورت زمینی ‌به سمت آبادان اعزام شدند.

دستگیری ۱۰ نفر از عوامل دخیل در حادثه متروپل
دادستان عمومی و انقلاب استان خوزستان در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما گفت: حسین حمیدپور شهردار فعلی و دو شهردار قبلی در بین افراد دستگیر شده هستند.

صادق جعفری چگنی افزود: شناسایی سایر عوامل مقصر در حادثه ریزش برج متروپل آبادان ادامه دارد.

نخستین گروه از آتش‌نشانان تهرانی به آبادان رسیدند
نخستین گروه از آتش‌نشانان تهرانی که شب گذشته راهی محل حادثه ریزش ساختمان ۱۰ طبقه در آبادان شده بودند، هم‌اکنون به محل حادثه رسیدند و در وهله نخست بازدید و بررسی از محل حادثه را انجام خواهند داد.

سید جلال ملکی؛ سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران که در محل حادثه حضور دارد، به خبرنگار تسنیم گفت که تا یک یا دو ساعت آینده سایر نیروها و تجهیزات نیز به محل حادثه خواهند رسید و در صورت نیاز اعزام نیروها ادامه خواهد داشت.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان