سه شنبه, 29 خرداد 1403
سه شنبه, 29 خرداد 1403

به گزارش حکایت گیلان |نماینده مردم بندرانزلی در مجلس با اشاره به تعیین نماینده تام‌الاختیار پوتین در حوزه خزر، گفت: رئیس جمهور هرچه سریع‌تر نماینده ویژه ایران در این حوزه را معرفی کند تا بتوانیم از ظرفیت کریدور دریایی شمال-تهران-جنوب در حوزه واردات و صادرات استفاده کنیم.

احمد دنیامالی در نشست صبح امروز(یکشنبه، اول خردادماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن تبریک سالروز آزادی خرمشهر، گفت: اولین مسأله ای که این روزها مردم را به شدت نگران کرده بحث نگرانی درباره گرانی اقلام به خصوص ارزاق عمومی است که دولت باید از همه ابزارهای خود برای کنترل قیمت ها استفاده کند که عمده فشار امروز در حوزه ارزاق عمومی، خوردنی ها و آشامیدنی ها و مسکن است که اقشار با درآمد پایین را نگران کرده و مشکلات فراوانی به وجود آورده است لذا همه دستگاه ها امروز موظف هستند با حساسیت زیاد پیگیری کنند.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتظارات از دولت اظهار داشت: دولت در کنار کنترل تورم باید به فکر رونق اقتصادی باشد. دولتمردان بیشتر به سمت رتق و فتق امور جاری هستند و بحث رونق اقتصادی که می تواند نجاتبخش وضعیت اقتصادی کنونی کشور باشد، کمتر مورد توجه قرار می گیرد. سال ها است که تورم همراه رکود داریم که یکی از بدترین شرایط در 4 دهه کشور بوده از این رو انتظار داریم تیم اقتصادی دولت منسجم تر و با برنامه تر عمل کند و سمت و سوی تیم اقتصادی باید به سمت رونق اقتصادی برود.

وی همچنین تأکید کرد: به نظر می رسد سازمان برنامه، رفتار انقباضی را در پیش گرفته که در نهایت به این منجر می شود که همچنان در سال جاری با مشکل رکود مواجه باشیم از این رو انتظار می رود رئیس جمهور دستورات ویژه تری صادر کند که صرفا به فکر کنترل تورم نباشیم. پروژه های عمرانی و سرمایه ای مشکلات خیلی زیادی دارند و اکثر پروژه ها با مشکل کمبود و کسری منابع مواجه هستند از این رو رئیس جمهور باید در موضوع رکود تدابیر ویژه ای به عمل آورد.

دنیامالی در ادامه درباره نکاتی درباره حوزه انتخابیه ضمن تبریک ورود تیم ملوان بندرانزلی به لیگ برتر فوتبال، ابراز داشت: اتفاقاتی که در روزهای اخیر در حوزه فوتبال افتاد و نگرانی های جدی را به وجود آورد، باید از سوی وزیر ورزش پیگیری شود و باید گزارشی درباره فدراسیون فوتبال به خصوص درباره اتفاقات تبریز به مجلس ارائه کند.

این عضو مجمع نمایندگان استان گیلان اضافه کرد: از رئیس جمهور در حوزه خزر می خواهم با توجه به اینکه سال گذشته، پوتین نماینده تام الاختیار خود را در حوزه خزر معرفی کرد، آقای رئیس جمهور نیز نماینده ویژه ایران را نیز تعیین کند که بتوانیم از این کریدور دریایی یعنی شمال-تهران-جنوب بیشتر برای حوزه واردات و صادرات استفاده کنیم.

وی همچنین با اشاره به کاهش نگران کننده ارتفاع دریای خزر، عنوان کرد: در سال گذشته 21 سانت کاهش ارتفاع در بحث رقوم دریای خزر داشتیم که بسیار نگران کننده است و وزارت خارجه و وزارت نیرو و دستگاه های ذیربط باید به سرعت علل این کاهش را در سال های اخیر مورد بررسی قرار دهند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در پایان تالاب های حوزه دریای خزر به خصوص تالاب انزلی در حال خشک شدن است که طرح نجات این تالاب باید در دستور کار دولت قرار گیرد و نیاز داریم رئیس جمهور دستور فوری در خصوص تالاب انزلی صادر کند و گزارش وضع موجود و راهکارها را اعلام کنند تا برای نجات آن فرصت را از دست ندهیم./

منبع: خانه ملت

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان