شنبه, 30 تیر 1403
شنبه, 30 تیر 1403
حکایت نوروزی سورتمه تالش؛
عدم مسیریابی، سانحه در سورتمه و مسافرانی که پول خرج نمی کنند
14 فروردین 1403

اختصاصی  حکایت گیلان | طاها عبداللهی: مسافران نوروزی در شهر تالش برای استفاده از خدمات سورتمه ریلی پارک جنگلی سیاهداران با مشکل مواجه شده‌اند و نمی‌توانند به موقع مسیر خود را پیدا کنند. 

بنابر گفته مسافری از شیراز مسیر دسترسی به ...

به گزارش حکایت گیلان | پژوهشگر و محقق برجسته کشور گفت: آیین سیزده‌بدر چنان فرجامی فرخنده بر نوروز است که آیین و جشن فراگیر و میهنی ایرانیان است در جغرافیای پهناور و فرهنگی ایران زمین.

 میرجلال‌الدین کزازی گفت: آیین  سیزده‌بدر که از ...

به گزارش حکایت گیلان | رئیس پلیس راه گیلان از وقوع ۷۶ فقره تصادف در جاده‌های استان در ایام نوروز خبر داد و گفت: در این تصادف‌ها ۳ تن جان خود را از دست دادند.

 سرهنگ جاور صفاری، رئیس پلیس راه ...

دیداری مهم و تعیین کننده؟ یا دیداری به مانند هر سال؛
ماجرای دیدار نوروزی فرماندهان نظامی با سیدحسن خمینی
5 فروردین 1403

اختصاصی حکایت گیلان | کیان پوررهنما: در روزهای آغازین سال جدید ویدئویی از دیدار فرماندهان نظامی کشور با سید حسن خمینی در شبکه‌های مجازی  فراگیر و وایرال شد.

هم‌زمانی انتشار ویدئو با آغاز سال جدید، نحوه نمایش ویدئو و زیرنویسی با عنوان ...

به گزارش حکایت گیلان | سجاد بهزادی:نو شدن روزگار که به گذر زمان نیست. می شود سال تازه گردد اما روزگار سیاه بخت بماند. می شود صحرا به گل و سبزه آراسته گردد، اما رخسار یک جامعه همچنان زردتر از ...

به گزارش حکایت گیلان | رئیس پلیس پایتخت اعلام کرد که در ایام نوروز، اسباب‌کشی تنها با مجوز پلیس امکان‌پذیر است.

سردار عباسعلی محمدیان، در این‌باره اظهارکرد: به‌طورکلی روال در تمام طول سال این است که اگر ماموران پلیس با حمل بار ...

به گزارش حکایت گیلان | از امروز ساعت ۸ صبح پیش فروش بلیت قطارهای نوروزی به غیر از مسیرهای منتهی به مشهد مقدس و بالعکس آغاز شد.

همچنین روز چهارشنبه ۹ اسفند پیش‌فروش بلیت تمامی قطارها به استثنای مسیر تهران - ...

به گزارش حکایت گیلان |

سال سخت و نفسگیری برای همه بود. شاعری *می‌گفت «شکسته ای و سالهاست شکسته بندی از رواج افتاده است» ما شکسته شدیم ولی خم شدن هرگز! امید همچنان آخرین چیزی است که می‌میرد!

سال نو مبارکبه گزارش حکایت گیلان | فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه از ابتدای طرح نوروزی تاکنون ۶ نفر جان خود را از دست داده‌اند، گفت: از تمامی رانندگان تقاضا دارم برای حفظ جان خود و خانواده‌هایشان عجله نکنند.

سردار عزیزالله ...

به گزارش حکایت گیلان | گسترش نیوز در گزارشی از نرخ‌های عجیب تور کیش در آستانه نوروز خبر داده است.

در توضیح این خبر آمده:

اخیراً قیمت تور کیش با سفر به ترکیه برابری می کند و مردم ترجیح می دهند به ...

به گزارش حکایت گیلان | شب یلدا یا شب چله یکی از قدیمی‌ترین جشن‌های ایرانی است که مثل عید نوروز و چهارشنبه‌سوری از تاریخ و پیشینه‌ی قدیم ایران به یادگار مانده است، کمتر از ۱۰ روز مانده به شب یلدا، ...

به گزارش حکایت گیلان | لس آنجلس تایمز نوشت:  جشن نوروز در مرکز هنر‌های سگرستروم کاستا مسا، شنبه با حضور برخی از مشهورترین خوانندگان ایرانی همراه بود، اما یک ستاره به‌طور محسوسی غایب بود.

این رسانه در ادامه نوشت: برگزارکنندگان این ...

غزل لطفی در یادداشتی نوشت:
نوروز به شنبه افتاد
2 فروردین 1400

اوایل اسفند ماه ۱۳۹۸ بود که با شیوع کروناویروس در ایران و چند روز تعطیلی، رئیس جمهور وعده‌ی شنبه ای عادی دادن و کرونا که قرار بود از آنفولانزا هم خفیف‌تر باشد و باید بدون ترس و کمی رعایت اصول ...

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی گیلان با بیان اینکه پلیس در کنار سایر دستگاههای امدادی در راهها حضور دارند ، گفت: برای طرح نوروزی امسال حدود ۳۰۰ نیرو در قالب ۵۷ تیم به صورت شبانه روزی در راههای استان مستقر ...

اگرچه نوروز ریشه ایرانی و زرتشتی دارد؛ اما این جشن هزاران سال است که در جوامع مختلف در آسیای میانه و برخی کشورهای خاورمیانه برگزار می‌شود. در‌این‌میان، افغانستان و تاجیکستان دو کشور دیگر فارسی‌زبان هستند که مانند ایران، نوروز را ...


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان