دوشنبه, 07 خرداد 1403
دوشنبه, 07 خرداد 1403

 حکایت گیلان | سید ابراهیم میرغفاری نماینده پیشین حوزه انتخابیه طوالش (تالش، رضوانشهر و ماسال) در سومین دوره مجلس شورای اسلامی غروب روز سه شنبه ۲ شهریور در بیمارستان شهید رجایی تهران درگذشت. وی هنگام مرگ ۷۹ سال سن داشت و طی یک سال گذشته بیمار بود.
شادروان میرغفاری ۲۸ بهمن ۱۳۲۱ در شهر هشتپر (تالش) زاده شد. پدرش میرسلمان از بازرگان و مغازه دار متمول و خوشنام این شهر بود و مردم او را به درستکاری می‌شناختند.
نماینده پیشین تالش دانش آموخته رشته حقوق قضایی از دانشگاه تهران، دادستان سابق شیراز و اردبیل و قاضی سازمان بازرسی کل کشور بود که ۳۵ سال خدمت کرده است. وی محاکمه های جنجالی را با آرای به یادماندنی به سرانجام رسانده و مقالاتی از وی در مجله های حقوقی منتشر شده است.

وی از سال ۱۳۶۹ تا ۱۳۷۱ عهده دار کرسی نمایندگی طوالش و عضو کمیسسون اصل ۹۰ مجلس بود و در انتخابات بعدی کاندید نشد.
میرغفاری طی انتخابات میان دوره ای سومین دوره مجلس شورای در حوزه طوالش با کسب ۲۶ هزار و ۴۴۳ رای و ۳۶ و یک دهم درصد از مجموع ۷۳ هزار و ۳۳۲ رای به عنوان نماینده منطقه معرفی شد. این دوره از انتخابات جنجالی ترین رویداد سیاسی در تاریخ این حوزه انتخابیه پس از وقوع انقلاب اسلامی محسوب می‌شود. ابتدا سیدمجتبی عرفانی نماینده وقت پیروز انتخابات اعلام شده بود که به دنبال اعتراض سایر کاندیداها نتایج توسط شورای نگهبان قانون اساسی باطل شد و منطقه برای ۲ سال از ۱۳۶۷ تا ۱۳۶۹ نماینده نداشت.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان