شنبه, 30 تیر 1403
شنبه, 30 تیر 1403

حکایت گیلان |مدیرکل هواشناسی گیلان، از کاهش پنج تا ۱۰ درجه سلسیوس دما خبر داد و گفت: ابرناکی، وزش باد، رعد و برق و مه آلودگی هوا از جمله پدیده های جوی مورد انتظار تا پایان جمعه است.

محمد دادرس در گفت وگویی، با بیان اینکه هوای گیلان ابری و مه آلوده است و در برخی از ساعات بارندگی داریم، اظهار کرد: با نفوذ سامانه هوای سرد و بارشی به آسمان گیلان از شب گذشته، بارش باران در مناطق جلگه ای و برف در مناطق کوهستانی وجود دارد.

وی بیشینه و کمینه دمای هوای رشت را به ترتیب ۱۳ و ۱۱ درجه سلسیوس دانست و افزود: طی فردا و پس فردا نیز احتمال بارش برف در ارتفاعات وجود دارد.

مدیرکل هواشناسی گیلان، از کاهش پنج تا ۱۰ درجه سلسیوس دما خبر داد و خاطرنشان کرد: ابرناکی، وزش باد، رعد و برق و مه آلودگی هوا از جمله پدیده های جوی مورد انتظار تا پایان جمعه است.

دادرس، ادامه داد: از روز پنجشنبه با تضعیف تدریجی ناپایداری ها، شرایط برای کاهش ابر و افزایش نسبی دما تا اوایل هفته اینده مهیا می شود.

وی همچنین از افزایش بارندگی ها، احتمال بالا آمدن آب رودخانه ها، سیلابی شدن مسیل ها، رانش و لغزش زمین تا روز پنجشنبه خبر داد و از شهروندان خواست از مستقر شدن نزدیک رودخانه ها و مسیل ها خودداری کنند و یادآور شد: دریا نیز مواج بوده و برای دریانوردی مناسب نیست.

ایسنا

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان