دوشنبه, 07 خرداد 1403
دوشنبه, 07 خرداد 1403
گیلان در انتظار افتخار آفرینی ورزشکاران المپیکی ؛

۲ زن ورزشکار گیلانی در بزرگترین رویداد ورزشی دنیا

۱۴۰۰/۰۴/۲۴ ۱۶:۰۲ چاپ

به گزارش حکایت گیلان |۱۰ زن ورزشکار ایرانی موفق شده‌اند سهمیه المپیک توکیو را به دست بیاورند. در تاریخ حضور زنان وزشکاران ایرانی در المپیک این بالاترین آماری است که زنان ورزشکار توانسته اند کسب کنند. بیشتر این زنان ورزشکار اولین حضور خود را در المپیک تجربه می‌کنند. 2 تن از این زنان ورزشکار گیلانی هستند که در رشته های کاراته و قایقرانی به مصاف حریفان خود می روند و امید دارند تا بر روی سکو بروند. 

 سارا بهمنیار

متولد ۱۳۷۸ از آستانه اشرفیه استان گیلان که اولین حضور خود در المپیک را تجربه می‌کند. بهمنیار در رنکینگ وزن منهای ۵۵ کیلوگرم المپیک کاراته ششم و در رنکینگ وزن منهای ۵۰ کیلوگرم WKF  سوم است. 

بهمنیار اولین طلای خود را در مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا سال ۲۰۱۴ مالزی کسب کرد. این کاراته‌کا مدال برنز جوانان جهان ۲۰۱۵، نقره امیدهای جهان ۲۰۱۷، برنز بزرگسالان جهان ۲۰۱۸ و چندین مدال رنگارنگ دیگر در مسابقات و رده‌های سنی مختلف در کارنامه دارد.  

او اولین حضور خود را در المپیک توکیو تجربه می‌کند.

 

نازنین ملایی

متولد هشتم بهمن ۱۳۷۰ از بندانزلی است.سال 1392 در مسابقات 4 نفره روئینگ چین (2013) اولین مدال خودش را کسب کرد. کسب 3 دوره پیاپی مدال طلای آسیا در ماده تک نفره جر افتخارات ورزشی این زن ورزشکار گیلانی است. 

این قایقران ۲۹ ساله به همراه بهمن نصیری در مسابقات  روئینگ انتخابی المپیک دوم شدند و سهمیه گرفتند اما طبق قوانین فدراسیون جهانی چون رنگ مدال آنها طلا نبود فقط یک نفر می‌توانست به المپیک برود. قرار بود فدراسیون تصمیم بگیرد که کدام یک از این ورزشکاران اعزام شوند اما نصیری انصراف داد و ملایی انتخاب شد. 

این ورزشکار اولین حضور خود در المپیک را تجربه می‌کند و از جمله مدال‌هایش می‌توان به طلای قهرمانی آسیا و نقره بازی‌های آسیایی جاکارتا اشاره کرد. 

 

 

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان